Nové album The Wombats vychází za dva dny

The Wombats | Zdroj: wegow.com

Alternativní kytarovka The Wombats představí tento pátek svou čtvrtou studiovou nahrávku s názvem Beautiful People Will Ruin Your Life. The Wombats navíc v rámci nové desky vyráží na turné, při kterém neminou ani Českou republiku.  

Indie rockové trio The Wombats z Liverpoolu udělalo díru do světa už svým prvním albem z roku 2007. Hity jako Let’s Dance to Joy Division nebo Moving to New York patří dodnes k nejpopulárnějším z jejich tvorby. Od té doby nám stihli naservírovat další dvě desky a za dva dny nás čeká čtvrtá studiovka Beautiful People Will Ruin Your Life.

Čtyři vydané singly dokazují, že opět nechybí texty mísící notnou dávku nadsázky s melancholií ani elektroničtější songy. První singl s názvem Lemon To A Knife Fight, který je svou hravostí a chytlavou melodií pro Wombats typický, vydali v listopadu loňského roku. Po něm vyšel Turn, který už na Spotify předstihl i výše zmiňovaný Let’s Dance to Joy Division, a nakonec singly Cheetah tongue a Black Flamingo.

Beautiful People Will Ruin Your Life vyjde 9. února a ve stejný den Wombats začínají svoje turné v Londýně. Do České republiky se tak vrátí po více než dvou letech. S novým materiálem se nám představí 13. dubna v Lucerna Music Baru.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 122 Článků
Jsem student kreativního psaní v Praze a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Blink-182, Brand New, Yung Leana nebo The 1975. Vedu mimo jiné i blog o méně znamých kapelách justlisten.cz