Nové desky System of a Down se rozhodně brzy nedočkáme

System of a Down | Zdroj: facebook.com

Členové System of a Down konečně promluvili o tom, proč od roku 2005 nevydali nic nového. Vzhledem k tomu, kolik koncertů v posledních letech odehráli, měla totiž spousta lidí naděje na novou tvorbu. Nic takového se ale bohužel nekoná.

Kalifornská čtveřice před třinácti lety vydala v rozmezí 6 měsíců dvojalbum Mezmerize/Hypnotize a chvíli po něm nastala pro kapelu dlouhá pauza. Kolem roku 2011 se dala dohromady alespoň na živá vystoupení, čímž potěšila spoustu fanoušků. Po čase se ale i ti začali ptát, jestli tedy přijde nějaká nová deska.

Rozhovor s kytaristou Daronem Malakianem před pár dny tuhle otázku pomohl osvětlit. Malakian v interview zaměřeném zejména na novou desku jeho kapely Scars on Broadway poukázal na frontmana Serje Tankiana, kvůli němuž prý žádné nové počiny od System of a Down nevznikají.

Právě nové album Dictaror od Scars on Broadway obsahuje skladby, které si Malakian od roku 2012 schovával pro System of a Down, ale vzhledem k nečinnosti kapely se tyto songy rozhodl vydat v rámci svého vedlejšího projektu. Malakian v rozhovoru pro Kerrang mimo jiné taky uvedl, že Tankian nechtěl dělat ani Mezmerize/Hypnotize a s ostatními členy ho museli údajně velice přesvědčovat, aby nakonec alba vznikla.

Serj Tankian reagoval na Malakianova slova před pár dny v dlouhém postu na Facebooku. V něm přiznal, že jediný důvod, proč SOAD přestali dělat muziku je on. Jako hlavní odůvodnění uvedl například to, že nechtěl vytvářet dokola zvukově stejné počiny, a také touhu dělat hudbu jako sólový interpret. Tankian chtěl navíc pracovat na písních, které se objeví v novince od Scars on Broadway, ale spolupráce s Malakianem jim prý zkrátka nefunguje. Nakonec napsal, že se všichni společně rozhodli pustit myšlenku na novou tvorbu k vodě.

Na Instagramu ještě oba doplnil bubeník John Dolmayan svým vyjádřením, ve kterém napsal, že všichni členové SOAD jsou rovnocenně zodpovědní za obrovský úspěch kapely, ale stejně tak za selhání ve vytvoření nové muziky.

Časopisu Rolling Stone Malakian a Tankian řekli, že i přes hudební neshody jsou všichni členové SOAD stále přátelé a vychází spolu. Čehokoliv nového se od nich však v nejbližší době nedočkáme.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 156 Článků
Jsem student kreativního psaní v Praze a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Blink-182, Brand New, Yung Leana nebo The 1975. Vedu mimo jiné i blog o méně znamých kapelách justlisten.cz