Novodobí Led Zeppelin vydali další song: Greta Van Fleet představují When The Curtain Falls

Greta Van Fleet
Greta Van Fleet | Zdroj: Facebook.com

Do sedmdesátých let se svým zvukem vrací američtí Greta Van Fleet i v nejnovějším songu When The Curtain Falls. V něm, jak už mají ve zvyku, předvádí kytarové riffy jako od Page, bicí jako od Bonhama, basu jako od Jonese a zpěv přesně takový, jakým se za mlada honosil Robert Plant.

Už skoro čtyřicet let žijí fanoušci legendárních Led Zeppelin s tím, že tuhle bandu už nikdy neuvidí pohromadě. Ještě horší pak mohla být pro některé představa, že je doba blues rocku dávno pryč a nikdo jako Zeppelíni už nepřijde. Tyhle myšlenky však proměnila v prach mladá čtveřice z Michiganu, která si říká Greta Van Fleet a před rokem vydala své první album From The Fires.

V pondělí tato kapela do světa vypustila první vlaštovku z chystaného alba nazvanou When The Curtain Falls a dala tak najevo, že se rozhodně stále neodvrací od sedmdesátkového rockového soundu šmrncnutého bluesem a rock’n’rollem. Stvořili zkrátka další píseň přesně tak, jak se to dělávalo za starých časů. Má to říz a šťávu. Vyhlídka na chystané album tak působí hodně nadějně.

Je však ale třeba říct, že Greta Van Fleet Zeppelíny ani jiné klasické rockové kapely nekopírují, i když se v jejich tvorbě dají vypozorovat jisté prvky typické hlavně pro legendární bandu Jimmyho Page a Roberta Planta a celkově pro blues rock. Hlavní ale je, že vytváří autorská díla s nádechem starých časů a především s mladistvou energií a originálními nápady.


Napište komentář

Veronika Sodomová
O Veronika Sodomová 164 Článků
Holka z Vyškova, která strávila pubertu v knížkách o rockových hvězdách s vidinou toho, že jednou bude na jejich místě. Po čase se však střetla s tvrdou realitou a zjistila, že to nebude tak snadné, tak teď o těch hvězdách aspoň píše. Na tvrdý rock stále a nikdy nedá dopustit a považuje ho za lék na všechny chmury. jen se pořád nemůže rozhodnout, jestli má radši kluby nebo festivaly.