Nový klip Jamese Harriese spojuje lásku a moudrost

James Harries | Foto: musicbar.cz

James Harries, britský písničkář, přichází opět s novým klipem, a to k singlu Shooting Star. Klip je pojat jako oslava moudrosti a zkušenosti. Do klipu obsadil Jakub Zahradníček Josefa Průdka a jeho ženu Věru Průdkovou, starší herecký pár z Národního divadla, ačkoli vzplanutí a láska se spíše přisuzují mladým.

„Jsem nadšený, že se natáčení zúčastnily tyto dvě velké kulturní osobnosti jižních Čech. Oba jsou vynikající herci a skvěle sladění tanečníci, mezi kterými to i přes několik desítek let společného života stále jiskří, jako by jim bylo dvacet,“ uvádí kameraman a režisér Jakub Zahradníček.

„Základní nápad na klip jsem dostal už před Vánoci. Hrál jsem v jednom klubu a z pódia jsem viděl okno tanečního studia v protějším domě. Starší instruktorský pár tam tančil tango, zatímco zřejmě čekali na své studenty. Tančili jen tak pro radost. Viděl jsem je jen od pasu nahoru a každou chvíli na okamžik zmizeli z výhledu. Ale vypadali spolu tak šťastní!“ dodává Harries.

Nyní Harries jezdí po Evropě s doprovodem velké kapely a hosty, na rozdíl od minulých let, kdy jezdil sám. První z koncertů zahájí 12. října v Lucerna Music Baru v Praze.

James Harries koncem minulého roku vydal úspěšné album Until the Sky Bends a jeho singl Salvation se po dva měsíce držel v TOP 5 radiových hitparádách. Nicméně fanoušky si získal již předchozím albem, které natočil na mobilní telefon. Harriesův hlas označil i časopis Rolling Stone za „zlatý hlas“. Koncerty ale nejsou jeho jediná hudební činnost. Písničkář skládá také filmovou hudbu (např. Lidice, Bobule, Feťáci z New Yorku).

Více o turné se dozvíte na oficiálním webu.

Vstupenky na pražský koncert jsou v předprodeji za 300 Kč (+ poplatky) na pokladně Lucerna Music Baru (bez poplatků), na webu Lucerna Music Baru a v sítích Ticketpro, GoOut a Ticketportal.


Napište komentář

O Anna Marenčáková 11 Článků
Jsem absolventka gymnázia ve Frýdku-Místku. Mým snem je studovat žurnalistiku nebo marketing a nadále se věnovat těmto činnostem. Baví mě i sport, skauting, ale také kultura. Velmi ráda cestuji.