Nový klip The Fialky vám ukáže den DJ Jendy Peterky

The Fialky | zdroj: The Fialky

Nový videoklip k skladbě Stejná píseň odtajňuje další novinku z EP Stínadla. Ta vyjdou za pár dní jako bonus k chystané best of kompilaci, kterou The Fialky připravili společně s labelem PHR Records v rámci oslav patnáctých narozenin skupiny. Její vydání je avizováno na březen. 

V klipu samotném prožijete během dvou a půl minut jeden den s legendárním punkerem, skejťákem a lamačem dívčích srdcí Dj Jendou Peterkou. Ten se potkává nejen s členy Fialek, ale i s Rafanem z obchodu Lucky Hazzard nebo barmanem Kořínkem v oblíbeném klubu Buben, kde pravidelně pouští desky. Nenáročný, ale žánru a písni odpovídající děj pak vyšperkuje pohyblivá grafika zpívající kapely. Realizaci klipu má opět na svědomí Robert Harvánek, který s Fialkami spolupracuje už víc jak dva roky. A vytvořil například i vtipně monstrózní upoutávku, která klipu předcházela.

The Fialky děj klipu komentují takto: Během dne s Jendou Peterkou se stávají více i méně uvěřitelné věci, nicméně „prší o Béžovky“ proběhne, takže happyend to určitě má! Písničku pak dle svého vyjádření věnovali především o generaci starším punkerům, kteří se stali postupem času jejich kamarády.

Další tři novinkové skladby kapela zveřejní během následujícího měsíce. Výroční koncerty pak The Fialky odehrají po boku, díky této události vzkříšených, Proti Směru. V sobotu 14.března v Bratislavě, kde sestavu doplní domácí Kaktus a 20. března v Pražském Rock Café, kde se představí tepličtí Remember the Heroes. Kromě nich pak můžete zajít na jednu ze zastávek společného turné s E!E.


Napište komentář

Jan Zounek
O Jan Zounek 143 Článků
Bydlím v Praze a jsem blázen do hudby. Se sluchátky na uších jsem vystudoval Vyšší odbornou a vysokou školu se zaměřením na cestovní ruch. Hrát neumím na žádný hudební nástroj a zpěv jde také mimo mě. Do hudby se raději začleňuji návštěvou koncertů a festivalů, čím více tím lépe! Monstermusic mi umožňuje podělit se o své zážitky s ostatními. Jak říkají moji přátelé, na akci mě poznáte díky mému květáku na hlavě.