Oslavy triumfu života nad smrtí: Koncert Bocelliho byl nejstreamovanější událostí klasické hudby

Andrea Bocelli - Duomo di Milano, 2020 | Foto: Luca Rossetti

Nejznámější tenorista Andrea Bocelli vystoupil na Velikonoční neděli v ikonickém Milánském dómu. Za doprovodu varhaníka Emanuela Vianelliho zazpíval pět árií – Panis Angelicus, Ave Maria, Domine Deus, Sancta Maria a Amazing Grace. Koncert, který se odehrál na počest oslav triumfu života nad smrtí, se stal nejsledovanější živě streamovanou událostí klasické hudby v historii.

Téměř 3 miliony diváků sledovaly na YouTube živé vystoupení Music for Hope, záznam si poté pustilo dalších 35 milionů uživatelů. K vystoupení obrátilo pozornost přes 100 zemí světa – od Spojených států přes Velkou Británii do Španělska.

Čtěte také: Saša Smutný: Hudba má být umění, ne manufakturní výroba. U znělek pro CNN Prima News jsme zvažovali každou čtvrtvteřinu

„Dobře známý aforismus nám připomíná, že nejtemnější chvíle nastává vždy před úsvitem. Myslím si, že uplynulé velikonoční svátky, jsou toho důkazem. Velikonoce, které oslavují znovuzrození, jsou symbolem toho, že i po těch nejtemnějších nocích vždy vyjde slunce,“ komentuje událost Bocelli.

„Jsem neskutečně překvapen a poctěn, že se mému vystoupení dostalo tak ohromných reakcí, které dalece přesahovaly má očekávání. Protože jsem věřícím katolíkem, bylo pro mě o to větší ctí a privilegiem propůjčit svůj hlas modlitbě milionů lidí. Je to pro mě důkaz, že můj optimismus týkající se budoucnosti naší planety, je oprávněný.“

Vlajkovou písní vystoupení se stala skladba Amazing Grace, k níž byl natočen i videoklip, který zachycuje Bocelliho zpívajícího na opuštěném milánském náměstí. Záběry jsou proloženy krátkými videi z vyprázdněných světových metropolí, které zachytily drony.

Andrea Bocelli rovněž založil fond nesoucí jeho jméno a finančními příspěvky pomáhá nemocnicím pořídit potřebné vybavení pro boj s koronavirem.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.