Podpořte open air akce – podepište petici

Open Air akce | Zdroj: facebook.com

Uložení neúměrně vysoké pokuty festivalu a nesplnitelné hlukové podmínky, které zákon klade, dovedly pořadatele Mighty Sounds k rozhodnutí sepsat petici, která apeluje na změnu zákona.

Minulý týden vyšlo tiskové prohlášení pořadatelů k pokutě 420 000 korun, kterou uložila hygienická stanice Jihočeského kraje. Tuto pokutu dostali organizátoři za překročení hlukové hladiny, která je v období nočního klidu stanovena zákonem. Tuto hladinu je však při pořádání open air akcí naprosto nemožné dodržet. Proto je sepsána petice, díky které by mohla být obnovena výjimka pro jednorázové akce nebo změněn zákon tak, aby si obce mohly samy určit, za jakých podmínek bude možné open air akce na jejich území pořádat.

Podpisem petice podpoříte nejen pořadatele Mighty Sounds, ale též veškeré open air akce pořádané na našem území. Zákon, který je toho času v platnosti, klade nesplnitelné limity a může být zneužit k likvidaci jakékoliv akce udělením neúměrně vysoké pokuty.

Pokud můžete, podepište prosím tuto petici. Svou podporu můžete vyjádřit i účastí na facebookové události, která byla pro tento účel vytvořena. Pro aktivní jedince je zde připraven petiční arch k přímému zajištění podpisů.

Děkujeme všem, kdo tuto listinu podepíší, vyjádří podporu a rozšíří mezi ostatní milovníky hudebních akcí!


Napište komentář

Jan Zounek
O Jan Zounek 143 Článků
Bydlím v Praze a jsem blázen do hudby. Se sluchátky na uších jsem vystudoval Vyšší odbornou a vysokou školu se zaměřením na cestovní ruch. Hrát neumím na žádný hudební nástroj a zpěv jde také mimo mě. Do hudby se raději začleňuji návštěvou koncertů a festivalů, čím více tím lépe! Monstermusic mi umožňuje podělit se o své zážitky s ostatními. Jak říkají moji přátelé, na akci mě poznáte díky mému květáku na hlavě.