Poslechněte si cover verzi básně Johnnyho Cashe v podání Chrise Cornella

Chris Cornell & Johnny Cash | Zdroj: iheart.com

Dokonalé spojení dvou legend. Přesně to je dříve nezveřejněná cover verze básně Johnnyho Cashe v podání Chrise Cornella, která nedávno vyšla na kompilačním albu Johnny Cash: Forever Word.

Málokterý fanoušek by si dovedl představit spojení takových dvou hudebních legend jako Johnnyho Cashe a Chrise Cornella. Přesto se právě toho fanoušci nedávno dočkali v podobě nově zveřejněné cover nahrávky původní Cashovo básně v podání právě Cornella.

Skladba You Never Knew My Mind, která byla nedávno zveřejněna jako součást alba Johnny Cash: Forever Words, tak jako ostatní písně na albu vychází z původních, nikdy nezveřejněných básní a textů Johnnyho Cashe, které byly předělány do písní.

„Potkal jsem [Johnnyho] jednou, nebo dvakrát v životě. Byl tak laskavý a měl na mě jako na muzikanta tak velký vliv. A taky přezpíval jednu mojí píseň. Od té doby jsem měl pocit, že je možná jednou z největších osobností v mém životě ve smyslu umělců, jejichž jsem fanoušek.“ řekl o svém idolu Chris Cornell v době nahrávání písně.

Johnnyho syn John Carter Cash si vzájemnou spolupráci velice chválil. „Chrise jsem potkal v backstage někdy na začátku 90. let, když můj otec hrál koncert v Seattle. Chris mi řekl, že byl fanouškem mého otce i když většina jeho přátel poslouchala hard rock. Když jsem o mnoho let později začal dávat dohromady tohle album obrátil jsem se na Chrise a on byl totálně nadšený a cítil se být poctěn, že mohl být součástí tohoto projektu. Chris se dokázal hluboce propojit s texty mého otce a jeho výsledná verze  You Never Knew My Mind je upřímné spojení jeho osobních životních zkušeností s těmi mého otce.“

Podívejte se na záběry ze zákulisí nahrávání skladby!


Napište komentář

David Fischböck
O David Fischböck 166 Článků
Bydlím v Českém Krumlově. Studuji anglický a německý jazyk na pedagogické fakultě v Českých Budějovicích. Miluju hudbu a hraju na kytaru. Moje nejoblíbenější kapely jsou: Green Day, Blink - 182, AFI, Placebo, MCR, Fall Out Boy...