Poslední slovo Elvise Presleyho před smrtí: Neusnu

Elvis Presley | www.facebook.com

Dne 16. srpna 1977 opustil tento svět král rock’n’rollu Elvis Presley. Od té doby se stále rojí nejrůznější spekulace o jeho smrti a také o tom, že stále žije.

Na Elvisovi se v posledních letech jeho života podepisovaly únava, nespavost a přibývání na váze. Zdravotní komplikace ho doprovázely i při vystoupeních (ve Filadelfii byl z jeho koncertu zklamaný třeba i Bruce Springsteen). 16. srpna po druhé hodině ráno Elvis zavolal dr. Nichopoulosovi, aby mu dal prášky proti bolesti zubů. Ještě to ráno se vydal se svou přítelkyní Ginger Aldenovou zahrát si racquetball se svým bratrancem Billy Smithem a jeho ženou Jo. Elvis se pak usadil za klavír a zahrál na kurtu písně Blue Eyes Crying in the Rain a Unchained Melody

V 9 hodin Elvis, po dávce 14 druhů prášků, odchází s knihou Vědecké pátrání po Ježíšově podobě a přeje Ginger dobrou noc. Ona mu odpoví, aby v koupelně neusnul. Elvis řekne: ,,OK, neusnu“ a zavře dveře. V půl druhé odpoledne nachází Ginger Elvise v koupelně zkrouceného s obličejem k zemi ve zvratcích, když se svalil se několik metrů od záchodové mísy. V ruce stále držel knihu, oči i ústa měl zavřená. Když ho obrátili na bok, vyšlo mu ještě z plic trochu vzduchu. Po poměrně krátké pitvě byla oznámena příčina smrti: srdeční arytmie, způsobená mírnou hypertenzí a chorobou koronárních tepen. O příčině se však stále spekuluje. Elvis trpěl srdeční vadou a sám prohlásil, že kodein, který mu byl předepsán na bolest zubů, mu nedělá dobře.

Jeden z důkazů o tom, že Elvis je nadále naživu, je ve filmu Sám doma (Home Alone). Jedná se o scénu, kdy je před příchodem Louieho Andersona vidět Elvis s plnovousem. Jiný důkaz poskytuje fotografie Muhammada Aliho po jeho propuštění z nemocnice dne 23. září 1984. Za Alim je člověk nápadně podobný Elvisovi. První den roku 1978 pořídil Mike Joseph fotku průhledných dveří, za nimiž byla další taková postava. Den před Elvisovým úmrtím někdo neznámý přinesl do kanceláře Vernona Presleyho obrázek z knihy, co Elvis při smrti četl. A den po úmrtí si někdo Elvisovi podobný vyzvedl letenky do Buenos Aires na jeho pseudonym, který zněl John Burrows. Největší záhadou je váha rakve. Ta měla 400 kg, což si někteří vysvětlují klimatizací pro voskovou figurínu Elvise. Na náhrobku je uvedeno Aaron místo Aron. Otázkou zůstává, zda Elvis skutečně zemřel, nebo nikdy nezesnul.


Napište komentář