Prabába ožila v novém klipu rockové kapely SPB

SPB - Prabába | Zdroj: YouTube.com

Alternativní rock má nový videoklip. Zasloužila se o něj šestičlenná kapela SPB a vznikl k písni s názvem Prabába. A co bylo hlavním impulsem k natočení klipu? Přece skříň…

Posázaví, to je především kupa vodáků a pramen zdraví Pribináček. Malebné okolí řeky však přináší ještě něco, co by nemělo uniknout naší pozornosti – kapelu SPB. Jejich hudba je živelná i procítěná, hluboká i nespoutaná, alternativní i rocková. A přestože své první tóny kapela rozezněla již před šestnácti lety, až rok 2014 přinesl jejich první videoklip.

Videoklip vznikl k písni Prabába, jejíž text napsala Jana Spisarová. Jana vlastní chatu v malé vesničce Ledečko, kde SPB zahajují koncertem každé léto. Letošní koncertní atmosféra však byla jiná, podmanivá. Klávesista Petr Žarka se nechal omámit duchem prozkoumávání a pro uspokojení nemusel chodit daleko – stačilo vystoupat na půdu Janiny chaty.

Půda byla sama o sobě kouzelná, ale největší dojem na sázavského klávesistu udělala skříň, která zde jakoby mimochodem stála. Jediný pohled na skříň totiž zhmotnil již zmiňovanou píseň Prabába. „Věděl jsem, že právě tahle skříň sehraje hlavní roli v našem videoklipu. Neodradilo mě ani to, že jsme ji museli celou rozebrat, abychom ji z půdy mohli vynést,“ doplňuje Petr Žarka, autor hudby ke skladbě Prabába i výsledného scénáře.

Natáčení trvalo pouze jeden den a probíhalo pod taktovkou Vladimíra Doležala. Kamera ve svém hledáčku našla nejen Ledečko, ale také sázavské kino, kde SPB zkoušejí.

Kapela SPB má za sebou dlouhou historii. Vznikla v roce 1998, aby prošla mnohými změnami a aby pomohla Anetě Langerové postavit se s mikrofonem v ruce před publikum. V roce 2013 kapela získala ocenění rádia Beat Naděje Beatu – SPB obsadili s písní Prabába druhé místo a po natočení prvního klipu slibují, že na podzim se budeme moci podívat na další.


Napište komentář