Prosincová nadílka desek

Kele Okereke | Zdroj: musicfeeds.com

Prosincová alba jsou skvělou inspirací pro nákup vánočních dárků. Pokud ještě nevíte, co svým bližním pořídit, potěšte alespoň sebe poslechem některé desky z naší předvánoční nadílky.

Muse – Live at Rome Olympic Stadium

Muse není potřeba dlouze představovat. Britská alternativní trojice, která má svém kontě šest studiovek a několik cen, včetně Brit Awards a Grammy, vydává záznam z velkého červnového koncertu v Římě Live At Rome Olympic Stadium. Soundtrack, ke kterému vznikl i film, jenž si odbyl 7. listopadu svou premiéru v kinech, vyjde 2. prosince.

Nick Cave & The Bad Seeds – Live from KCRW

Těšte se i na dinousauří hody. Zítra vychází také čtvrté live album australské kapely Nick Cave & The Bad Seeds, kterou jsme mohli vidět 22. listopadu v Praze. Ve složení Nick Cave (zpěv, piano), Warren Ellis (kytara, housle, piano), Martyn Casey (basa), Jim Sclavunos (bicí) a Barry Adamson (zpěv) ho nahráli v březnu živě ve studiu KCRW Apogee v Los Angeles. Deska, která bude obsahovat deset písniček, obsahuje taktéž skladby z nejnovější studiovky Push the Sky Away.

She & Him – The Capitol Studios Sessions [EP]

Americké indie duo Zooey Deschanel a M. Ward spolupracovalo poprvé v roce 2006 na soundtracku k filmu The Go-Getter, ve kterém Zooey hrála. První studiové album Volume One vydali o dva roky později u Merge Records. EP folkových seancí, které obsahuje čtyři předělané skladby z květnového LP, vychází taktéž 2. prosince.

Xiu Xiu – Nina

Na začátku měsíce si na své přijdou i fanoušci alternativní hudby. Ve stejný den totiž vychází album kalifornských Xiu Xiu. Experimentální kapela, která započala svou existenci jako projekt Jamieho Stewarta, si dokázala vybudovat slušnou fanouškovskou základnu. U Graveface Records tak vyjde tribute deska zpěvačce Nině Simone. Kromě toho se můžeme v únoru těšit na klasické studiové album Angel Guts: Red Classroom.

Sumie – Sumie

O den později vyjde na eponymním albu skandinávská náladovka v podání Sumie. Švédská zpěvačka a textařka tak vůbec poprvé představí světu kus své tvorby na dlouhohrající desce. Melancholicky laděná hudba s jednoduchými aranžemi se vám dostane pod kůži.

Kele – Heartbreaker [EP]

Jakmile objeli Bloc Party letní festivaly a dohráli nasmlouvané koncerty, vyšla tisková zpráva, že si dávají opět pauzu. Tentokrát na neurčito. Konec kapely visel ve vzduchu už dlouho, a tak není divu, že se jednotliví členové vrhli na své vlastní projekty. První nám nabídne 9. prosince zpěvák, kytarista a frontman Kele Okereke. Ten stihl už během poslední kapelní pauzy vydat vlastní desku s názvem Boxer a odjet s ní i tour. Tentokrát se můžeme těšit na EP, na kterém bude Kele opět míchat taneční hudbu.

bEEdEEgEE – SUM/ONE

O den později potěší I Brian DeCraw. Americký muzikant a producent servíruje debutovou desku plnou hostů, mezi kterými nebudou chybět Alexis Taylor (Hot Chip), Lovefoxxx (CSS), Lizzi Bougatsos (Gang Gang Dance) či Douglas Armour. Umělec pohybující se na pomezí alternativních vod, bojuje také za životní prostředí a světový mír.


Napište komentář

Kateřina Blažková
O Kateřina Blažková 13 Článků
Miluju hudbu, svoji kapelu, koncerty, design, styl a dělat věci, co mají smysl. Nesnášim vstávání, studený nohy, autobus č. 107, trsátkožrouta, kolu z mekáče, špatný zvukaře, účtování vody, pondělky, zamotaný kabely, uklízení a vánoce bez sněhu. Jsem na last.fm, bandzone a instagramu pod nickem rooferska.