Queen dostanou ocenění za celoživotní dílo

Queen | Zdroj: facebook.com

Queen, v čele s charismatickým Freddie Mercurym, jsou jednou z největších hudebních ikon dvacátého století. Teprve teď, po letech, se jim dostaví opravdového uznání.

Interpreti jako Tina Turner nebo Neil Diamond své ocenění za celoživotní dílo už mají. Takové pocty se aktuálně dostane i legendárním Queen. Ti sice byli na ocenění už několikrát nominovaní, štěstí se na ně ale usmálo teprve teď. Před pár dny právě o této novince informovala americká hudební akademie a slavnostní předávání proběhne na letošních Grammy 28. ledna, na již 60. výročí udílení těchto cen.

Díky písním Bohemian Rhapsody, We Will Rock You a We Are The Champions se tito hudebníci dostali už do Grammy síně slávy. Slavnostní udílení se bude konat v Madison Square Garden.


Napište komentář

Karolína Volšická
O Karolína Volšická 313 Článků
Pražačka ročníku '91. Hudba je pro mě vášeň, zábava a práce, která nikdy neomrzí. Hudba a vše kolem ní je přesně to, co mě dělá kompletní. Z 95% mě venku potkáte se sluchátkama na uších, jinak prostě snad ani nefunguju. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.