Rise Against: V USA nám zakázali točit videoklip, byl prý protivládní

Rise Against | Foto: Tim Harmon

Kdo by si myslel, že dnes, kdy ve většině světa vládne demokracie, to budou mít i punkové kapely o poznání lehčí a budou moci nahrávat a točit úplně cokoli, zjevně by se mýlil. Důkazem toho je nový song od Rise Against, ke kterému chtěla skupina původně natočit klip, ten byl však označen za protivládní a zakázán.

Skladba The Violence, se kterou Rise Against představují očekávané album Wolves, pojednává o násilí a o cestách, kterými se mu lze vyhýbat. K prvnímu singlu chtěla chicagská formace natočit videoklip ve virginijském Presidents Parku, tedy bývalém muzeu se sochami amerických prezidentů, přičemž klip samotný měl být na motiv neúspěchů, které prezidenty během jejich vládnutí doprovázely.

Původní povolení k natáčení však nakonec představenstvo, jenž má zmíněnou lokalitu pod kontrolou, zakázalo. Nápad byl totiž vyhodnocen jako protivládní a plánované natáčení se tak ve finále uskutečnit nemohlo. Že by však kapela s klipem nakonec sekla, to se naštěstí nestalo a se slovy „najdeme si jiné dveře, na které zaklepat, se zjevně natáčení uskuteční jinde.

Prozatím je venku audio verze skladby, kterou je možné si poslechnout jak na YouTube, tak i na streamovacích platformách jako Spotify či Deezer. Album Wolves vyjde 9. června.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 280 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.