Robbie Williams rozhodně ví, co se svým časem – vychází jeho další swingová deska

Robbie Williams | Zdroj: facebook.com

Že je Robbie Williams workoholikem každým coulem, je jasné jak facka. Minulý rok vydal velmi úspěšnou studiovku, odjel evropské turné a reedicí oslavil 10. výročí svých legendárních koncertů v Knebworth. Nyní vydává další album a v dubnu se ukáže v Praze!

Robbieho Williamse můžeme nazývat mnoha pojmy – zpěvákem, skladatelem, tanečníkem, sex symbolem, členem skupiny Take That a tak dále. Vydáním svého sólového debutu Life Thru a Lens v roce 1997 si však upevnil pozici zpěváka. Od té doby sbírá úspěch za úspěchem. Dnes má tento britský zpěvák na kontě již mnoho cen jako BRIT Award či MTV. Mezi nejznámější hity patří skladby Feel, Rock DJ, srdcovka She’s The One nebo novější Bodies a Supreme. Robbie Williams svou tvorbou proplouvá hned několika směry a žánry. Od popu, pop-rocku, přes R’n’B, hip-hop až po swing. Nejčastěji je však považován za hvězdu britského popu. V roce 2001 se ovšem zaměřil albem Swing When You’re Winning právě na ten poslední zmiňovaný, swingový žánr. Tato deska se setkala s obrovským úspěchem, a proto Robbie slíbil fanouškům, že nebyla poslední.

A právě to nyní v tichosti splnil novinkou Swing Both Ways. Jak sám říká, swingovou desku měl v plánu již dlouho: ,,Předně je třeba říct, že jsem vždy chtěl udělat swingové album, a tak jsem ho prostě udělal. Vždycky jsem ale věděl, že chci udělat ještě jedno a myslím si, že právě teď nastal ten správný okamžik. Album je jednoznačně ódou a láskyplným pohledem na období, do kterého jsem nikdy nebyl pozván, protože jsem tu ještě nebyl. Stále se s tou dobou cítím silně propojen.”

Deska obsahuje sedm coververzí klasických swingových songů a šest Robbieho novinek. Jako u většiny jeho desek a hitů stojí i za tímto počinem jeho dlouholetý přítel Guy Chambers. Jak nám Robbie tedy již mohl jednou ukázat, ve swingu se pohybovat umí, lze tedy předpokládat, že i tato nahrávka bude úspěšná. Mimo to je atraktivní i hojnou účastí velmi vzácných hostů, mezi které patří třeba Lily Allen, Michael Bublé, Kelly Clarkson či Rufus Wainwright. Ti si spolupráci s Robbiem Williamsem nemohou vynachválit: ,,Skladba Dream A Little Dream je jednou z mých nejoblíbenějších písní vůbec, proto jsem vůbec neváhala, když mě Robbie oslovil, zda bych s ním nenatočila duet,” říká zpěvačka Lily Allen. Také přiznává, že byla při natáčení trochu nervózní: ,,Obzvláště když jsem se ptala Robbieho, co mám dělat a on odpověděl buď prostě sama sebou.”

Deska Swing Both Ways byla na trh vypuštěna již včera 15. listopadu pod společností Universal Music. Co asi bude Robbie dělat se svým časem nyní?


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.