Rock for People přichystal Večírek pro nedočkavé

Skyline | Foto: Rock for People

Tradiční zahajovací večírek před Rock for People proběhne v pondělí 3. července v hradeckém Festivalparku. Zahrají zde kapley jako Chancers, Skyline nebo Burningsteps. Do finální podoby pondělního line-upu však budou moct zasáhnout i samotní fanoušci.

V „nultý“ den festivalu Rock for People 3. července se nedočkavým návštěvníkům otevřou dvě pódia: Jack Daniel’s Stage a Muzikus Stage. Vystoupí na nich celkem čtrnáct kapel.

Večírku budou kralovat ostřílení matadoři Chancers nebo veteráni taneční scény Skyline, ale ke slovu se dostanou také mladé a dravé české kapely jako jsou například mostečtí Burning Steps, kteří na sebe upozornili mimo jiné jako předskokani loňského koncertu Suicidal Tendencies. Žánrovou pestrost večírku dokreslí skatepunkoví Krang, indie-rocková skupina Rituály, punkrocková parta Just for Being, rock’n’rolloví The Drain nebo energičtí Cocaine Party. O závěrečnou taneční tečku se postará bubeník skupiny Mandrage – Matyáš Vorda alias DJ Dead Sailor.

Do finální podoby pondělního line-upu budou moci zasáhnout i sami fanoušci, hned pětice kapel totiž vzejde z hlasování v mezinárodní hudební soutěži Planetrox. Do té se kapely mohou hlásit do 5. května, pět z nich s nejvíce body se následně představí na Rock for People, a přímo na místě porota rozhodne, kdo si vyrazí zahrát na jeden z největších kanadských festivalů Envol et Macadam v Quebecu.

Večírek pro nedočkavé je zdarma pro všechny návštěvníky, kteří mají celofestivalový pas nebo vstupenku na první festivalový den. Aktuální edice celofestivalových pasů je v prodeji za cenu 2 000 Kč. K dispozici jsou také kombotickety nebo jednodenní vstupenky na jednotlivé festivalové dny.


Napište komentář

Veronika Sodomová
O Veronika Sodomová 164 Článků
Holka z Vyškova, která strávila pubertu v knížkách o rockových hvězdách s vidinou toho, že jednou bude na jejich místě. Po čase se však střetla s tvrdou realitou a zjistila, že to nebude tak snadné, tak teď o těch hvězdách aspoň píše. Na tvrdý rock stále a nikdy nedá dopustit a považuje ho za lék na všechny chmury. jen se pořád nemůže rozhodnout, jestli má radši kluby nebo festivaly.