Rock is dead, říká Bobby Gillespie z Primal Scream. A co vy?

Bobby Gillespie | Zdroj: facebook.com

Vlnu rozporuplných reakcí vzedmul Bobby Gillespie z Primal Scream, když na facebook kapely umístil rozhovor, který poskytl krátce před Vánoci britské stanici BBC.

Bobby Gillespie je známý svými vyhraněnými názory. Když už se rozmluví na nějaké téma, řekne, co si myslí a dvakrát se neohlíží, do jakého světla ho jeho výroky uvrhnou. Pro BBC nedávno pohovořil o stavu současné hudební scény, o které se vyjádřil v tom smyslu, že nemá žádnou kulturní váhu a speciálně rocková hudba je v podstatě mrtvá, neděje se v ní nic zajímavého a nevyvádí lidi z jejich pasivity.

Primal Scream umístili záznam rozhovoru na svůj facebook a množství nesouhlasných a často dezinterpretujících komentářů na sebe nenechalo dlouho čekat. Jindy spíše nesdílného Gillespieho se překrucování jeho slov zjevně dotklo a přimělo ho uvést je na pravou míru. Když řekl „rock is dead“, nemyslel tím prý, že tady nejsou kapely, které by stály za poslech, underground podle něj pořád produkuje spoustu skvělé hudby, hlavní proud je ale prý o ničem. Životnost rock’n’rollu frontman Primal Scream demonstroval výběrem hodně reprezentativních jmen scény jako Temples, TOY, Hookworms, Skinny Girl Diet, Savages nebo Deerhunter. Poslechněte si je taky!


Napište komentář

Veronika Ondečková
O Veronika Ondečková 118 Článků
Ahoj! Jmenuju se Veronika, živim se (omylem) jako právnička, bydlím v tý nejlepší čtvrti na světe, v Dejvicích, a jsem závislá na hudbě. Tady najdete výsledek týhle letitý závislosti a mě najdete někde tam venku. Něco si ode mě třeba přečtěte.