Rockový Slunovrat 2020 nabídne velšské Skindred, Davida Kollera nebo United Flavour

Rockový Slunovrat 2019 | Foto: Jan Tran, MonsterMusic

Rockový Slunovrat sice zatím nemá mezi českými festivaly veliké jméno, ocení jej však ti, kdo mají rádi menší akce v příjemném prostředí. Festival proběhne ve dnech 5. a 6. června a nabízí řadu pozoruhodných jmen ze zahraničí i z domova.

Velkým lákadlem letošního Rockového Slunovratu je velšská kapela Skindred, která už dvacet let hraje zábavnou kombinaci punku a reagge. Samotní muzikanti však o sobě říkají, že hrají ragga metal. Mají za sebou sedm řadových desek a zaručují solidní zábavu napříč různými evropskými festivaly. Žánrově je k nim poměrně blízká česká skupina United Flavour, jež však reggae přibližuje spíš world music a hip-hopu. A co se world music týče, pražští Timudej je zase spojí s rychlým tanečnějším ska. Komu to bude málo, může zajít i na Monkey Business, kteří svým funky zvukem již léta dodávají šťávu nejednomu českému festivalu.

Fotoreport: Rockový Slunovrat – Royal Republic, Wohnout, Kapitán Demo, Auxili a další, 1. 6. 2019, Lesní divadlo, Řevnice

Z Německa dorazí pop punková kapela Green Frog Feet. Ta se může pochlubit tím, že hrála s velkými jmény, mezi která patří Dog Eat Dog nebo The Exploited. Větší výběr účinkujících ale festival nabízí v oblasti českých interpretů. Z nich zaujme zejména špičkový zpěvák a hudebník David Koller, který návštěvníkům rád připomene známé melodie, jež slaví úspěch v obchodech i v rádiích.

Alternativní rock vůbec poprvé na festivalu zahraje čtyřčlenná skupina John Wolfhooker. Větší ohlasy ale jistě sklidí Krucipüsk, neboť v českém rybníčku mají velké jméno a jejich věrná fanouškovská základna bezpochyby cení jejich pravidelnou účast na festivalech. Důležitou součástí bude taktéž soutěž mladých kapel, která navíc pomůže pacientům trpícím cystickou fibrózou.

Vstupenky lze nyní sehnat ve druhé předprodejové vlně na portálu GoOut za 590 Kč + poplatky.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 234 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky