Singl Clean Bandit pokořil Eda Sheerana

Clean Bandit & Zara Larsson | Foto: facebook.com

Skupina Clean Bandit se svým singlem Symphony vystřídala Eda Sheerana na prvním místě britské singlové hitparády. Skladba Shape Of You tak skončila své rekordní čtrnácti týdenní vedení. 

Britská elektronická kapela Clean Bandit se dala dohromady v Cambridge v roce 2008 a tehdy čítala čtyři členy neobvyklého složení. Jack a Luke Patterson obstarávají klávesy, bubny a basu, avšak Grace Chatto doprovází na cello a Neil Amin-Smith hrál na housle, než v loňském roce kapelu opustil.

Do povědomí širší veřejnosti se dostali poprvé v roce 2013, kdy byl znovu vydán jejich tři roky starý singl Mozart’s House a vyšplhal se na 17. místo UK Singles Chart. O rok později obsadili první příčku s hitem Rather Be, který jim dokonce vysloužil cenu Grammy za nejlepší taneční nahrávku.

Úspěch Symphony je o to obdivuhodnější, protože to byl také hit Clean Bandit Rockabye, který Ed Sheeran na začátku letošního roku nahradil na prvním místě. Radovat se může i hostující vokalistka, mladá Švédka Zara Larsson.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 195 Článků
Psát o hudbě pro mě je naprosto ideální příležitost, jak se zas o kousek přiblížit k něčemu, co je pro mě zkrátka celý můj život. Těžko si představím cestu autobusem bez sluchátek, týden bez zpívání a největší radost mi udělá, když někoho překvapí, že se v hudbě docela i vyznám.