Skyline v novém klipu rozjíždí taneční soutěž

Skyline | Foto: Lukáš Neasi

Čerstvá novinka Till The Morning Comes přináší zábavný a originální koncept, který jiné videoklipy strčí lehce do kapsy. Je tahle skladba předzvěstí nového alba?

Česká kapela Skyline letos slaví 20 let od svého prvního koncertu, kdy 16. ledna 1998 předskakovala na Deltě Tata Bojs. A protože se nejedná o moc nostalgickou bandu, bude slavit výročí převážně pracovně – pravděpodobně skládáním nových skladeb na své v pořadí osmé album. Navíc ji čeká nabité festivalové léto s výlety až třeba do Maďarska na festival Volt.

Děj klipu Till The Morning Comes je zasazený do streetové taneční soutěže, které se chce zúčastnit jeden zprvu jasný nemotora.  Režie a celé realizace se ujala parta ve složení Tomáš Bláha, Dužan Vuong, kteří už s kapelou v minulosti spolupracovali, a tým AZN Kru. 

Všechna místa, která v klipu uvidíte, se nachází v Praze. O jednom z nich, které se rozléhá kolem zastávky Olšanka, se zmiňuje režisér Bláha: „Tahle scéna na Olšance se měla točit podle plánu nějaké 2,5 hodiny. Měli jsme připravený seznam záběrů, co chceme udělat a říkali si, že budeme rádi, když to stihneme. Všechno jsme měli připravené, ale plány nám narušila ctižádostivá paní, která na nás chtěla volat policajty. Nelíbilo se jí totiž, že kolem jejího domu jezdíme na kolech obmotaných blikajícími světýlky. Setkání se strážci zákona jsme úplně nepotřebovali, a tak jsme přepnuli do Hit n’ run módu a 2, 5 hodiny trvající scénu natočili za 20 minut.

Pokud si chcete nový singl poslechnout naživo, vydejte se na některý z blížících se koncertů:

23. června – Evropa 2 Open Air, Amfiteátr Loket
26. června – Volt Festival, Sopron, Maďarsko
04. července – Beats For Love, Ostrava


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 233 Článků
Psát o hudbě je pro mě skvělou příležitostí, jak se zase z jiné strany přiblížit tomu, co je mým celým životem. Těžko si představím cestu autobusem bez sluchátek, týden bez zpívání a největší radost mi udělá, když mě někdo pochválí, že se v hudbě vyznám.