Soulová zpěvačka Lena Yellow vydává nové EP Na chvíli

Lena Yellow | Zdroj: archiv kapely

Koncem září představí Lena Yellow soul-jazzové EP, které volně navazuje na debut Positivity z roku 2014. Obsahovat bude čtyři písně a zazní tvorba v angličtině i češtině.

Zpěvačka a autorka Lenka Jankovská alias Lena Yellow a skladatel a pianista Tomáš Sýkora se hudebně propojili v roce 2011. Jejich spolupráce vyústila v soul-jazzové album Positivity, které pokřtili před šesti lety. Letos se pustili do EP pod názvem Na chvíli, přičemž singly One-Two-Three a Let’s do it all přímo navazují na jejich debut. Ty vyšly samostatně už v roce 2016 a je v nich znát inspirace afro-americkým soulem, popem a jazzem. Na nejnovější nahrávce se pak objeví premiérově ještě dva singly – Na chvíli a Pokolikáté.

Rozhovor (2020): Dan Bárta: Pro někoho, kdo se zaobírá experimentální hudbou, jsme mainstream jako fík

Vokály na novince podpořily zpěvačky Annamária Cecília d‘Almeida, Marta Kloučková a Diva Baara. „Původně jsme s Tomášem pracovali na druhém albu, které mělo být celé v češtině. Zároveň jsem cítila, že se uzavírá další etapa v mém životě a že moje momentální hudební nastavení je více intimní a akustické. Proto jsem se rozhodla vydat čtyři skladby, které vznikaly v průběhu let 2016–18 a jsou ještě ve velkém obsazení, na jednom společném EP,“ říká Lena Yellow. „Na chvíli je pro mě esencí vděčnosti za každý okamžik, který prožíváme,“ dodává.

Čerstvá tvorba tohoto projektu opět kombinuje propracované aranže, skvělé hráčské výkony a emotivní náboj vícehlasů. Do světa ji Lena Yellow vypustí 24. září.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 224 Článků
Jsem student literární tvorby v Praze a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, blink-182, Brand New, Yung Leana nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz