Steven Wilson vydává nové album, další remaster Jethro Tull a chystá se na turné

Steven Wilson | Zdroj: bbc.co.uk

Steven Wilson je v dnešním hudebním světě zřejmě nejvýraznější postavou škatulky progresivního rocku. O jeho neutuchající činorodosti svědčí to, že vydává nejen své šesté sólové album, ale rovněž další z řady osobitých remasterů klasických Jethro Tull.

Steven Wilson (narozen v Anglii roku 1967) se proslavil ve své kapele Porcupine Tree, která v devadesátých letech patřila k nejzajímavějším skupinám progresivního a alternativního rocku a metalu. Mimo to působí spolu s izraelským hudebníkem Avivem Geffenem ve skupině Blackfield, i té letos vyšlo nové album s všeříkajícím názvem Blackfield V.

Již 4. srpna vyjde další osobitý remaster progresivních klasiků Jethro Tull, tentokrát akustičtější desky Songs From the Wood. Ten byl sice součástí již deluxe edice ke 40. výročí nahrávky, která se na pultech objevila na jaře, ale až nyní vychází Wilsonova verze sama o sobě na CD i na vinylu. Remastery vyšly již k sedmi deskám Jethro Tull s posvěcením principála Iana Andersona. Stejným způsobem zpracoval Wilson i desky Yes, Emerson, Lake & Palmer a King Crimson. O jisté kvalitě jistě svědčí to, že crimsonovský šéf Robert Fripp jinak své nahrávky neuvolňuje ani pro běžné služby jako YouTube či Spotify.

Pro Wilsona je důležité rovněž jeho nové (a v pořadí již šesté) studiové album s názvem To the Bone. Termín vydání je stanoven na 18. srpen. Sám přiznává, že tentokrát se pokusil o něco přístupnější zvuk bližší mainstreamu. Ačkoliv se taková poloha jeho skalním progresivním fanouškům zřejmě úplně nezamlouvá, jistě se Wilsonovi podaří naplnit svůj jednoduchý záměr oslovit širší masy.

Wilson taktéž na rok 2018 plánuje turné po Velké Británii i Evropě.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 243 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky