Sympatický James Arthur se po pěti letech vrátí do Prahy. Nové album je o fanoušcích

James Arthur | Zdroj: fource.cz

Rok 2012 tehdy čtyřiadvacetiletému Jamesi Arthurovi změnil život. Týden před Vánoci vyhrál devátou řadu britského pořadu X Factor, protože žádný z jiných soutěžících se jeho talentu nedokázal vyrovnat. Po pěti letech se vrací do Prahy, aby své umění předvedl naživo.

Velice brzy poté, co Arthur prestižní televizní soutěž vyhrál, rovnou vydal první, eponymní desku. Na nahrávce hostovali Emeli Sandé nebo Naughty Boy, mladík si po ní však potřeboval udělat na chvíli pauzu. Na scénu se vrátil v roce 2016 s deskou Back from the Edge. Album pojednávalo převážně o šoku ze slávy a tvorbu na ní Arthur uchopil mnohem více do svých vlastních rukou. Singl Say You Won’t Let Go, který se na něm objevil, se stal šestnáctou nejúspěšnější skladbou na Spotify vůbec. Je mezi 40 skladbami, které se vyšplhaly nad hranici jedné miliardy streamů.

Čtěte také: Z ulice až ke slávě aneb 5 buskerů, kteří dobyli svět

Tentokrát se nejedná o autobiografickou desku. You je nahrávkou pro mé fanoušky, je jenom o nich,“ komentuje hudebník svou třetí desku. Ta vyšla 18. října a hostí například amerického rappera Ty Dolla $ign nebo bubeníka Blink 182 Travise Barkera. Na album Arthur fanoušky navnadil singlem Treehouse, jež pojednává o bezpečném místě, kam každodenní starosti nedolehnou: „Je v pohodě nebýt v pohodě, občas to chce vypnout a zmizet někam pryč“, osvětluje píseň její autor.

Historicky nejúspěšnější účastník britského X Factoru James Arthur představí novou desku v pražském Foru Karlín 28. ledna 2020. Vstupenky jsou v prodeji za 890 Kč na stránkách pořadatele Fource a u prodejců GoOut a Ticketmaster.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 350 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.