Tata Bojs, Aneta Langerová a další popřejí ke kulatému výročí Centra sociálních služeb Tloskov

Tata Bojs, Colours of Ostrava 2017 | Foto: Michael Kotzur, MonsterMusic

V červnu oslaví Centrum sociálních služeb Tloskov 60 let od svého vzniku. Oslava kulatého výročí připomene dlouhou tradici služeb, které toto centrum poskytuje lidem s mentálním a kombinovaným postižením. Na festivalu vystoupí například Ivan Hlas & Norbi Kovács, Aneta Langerová, Pipes and Pints, Horkýže Slíže, Tata Bojs, Keks nebo Kašpárek v rohlíku.

Všechny zmíněné interprety spojuje jedno, každý z nich vystoupil v hudebním klubu, který Centrum sociálních služeb Tloskov vytvořilo v rámci svého areálu, a úspěšně jej provozuje pro své klienty již několik let.

Fotoreport: Mezi ploty, 27. 5. 2018, Praha – Bohnice

„Celá akce má společenský přesah v tom, že se potkají návštěvníci s klienty, což přispěje k integraci i snížení stigmatizace a obav ze strachu z mentálního postižení, protože naši klienti jsou v podstatě normální lidé, jen mají snížený intelekt. Hudba je jednotný jazyk, takže se mohou bavit všichni dohromady,“ říká ředitel Centra sociálních služeb Tloskov Matěj Lipský a dodává: „Děláme spoustu podobných akcí i během roku, takže víme, že to funguje.“

Centrum sociálních služeb Tloskov je státní příspěvkovou organizací zřizovanou Ministerstvem práce a sociálních věcí. Poskytuje služby pro lidi s mentálním a kombinovaným postižením: ranou péči, odlehčovací službu, denní stacionář, sociální pobytovou rehabilitaci, chráněné bydlení a domov pro osoby se zdravotním postižením.

Na festival, který se odehraje 1. června, mají děti do 8 let vstup zdarma, celodenní vstupenka pak stojí v předprodeji 390 Kč, na místě bude za 450 Kč. K dispozici je také snížené vstupné. Celkový výtěžek poputuje Centru Tloskov.


Napište komentář