The Black Keys po pěti letech pracují na nových věcech

The Black Keys | Zdroj: facebook.com/TheBlackKeys

Americkou rockovou skupinu The Black Keys tvoří dva uznávaní muzikanti, a sice kytarista a zpěvák Dan Auerbach a bubeník Patrick Carney. Jejich poslední řadové album vyšlo v roce 2014, nyní se však kapela opět hlásí o slovo.

Od svého vzniku na začátku nultých let vydali The Black Keys již osm řadových desek, zatím poslední nesla jméno Turn Blue a na pultech se objevila již před pěti roky. Dan AuerbachPatrickem Carneym vzešli ze syrového jižanského blues a poté se posunuli směrem k instrumentálně zajímavější hudbě s chytlavými refrény.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Australští King Gizzard a jejich neskutečná tvůrčí invence

Během pětileté odmlky se oba jakožto uznávaní hudebníci věnovali jiným projektům. Auerbach dal dohromady novou kapelu The Arcs, kterou reprezentuje debutová deska Yours, Dreamily, nahrál taktéž svou druhou sólovou desku Waiting on a Song. Mimo to pak spolupracoval s The Pretenders nebo s Jakem Buggem. Carney posloužil jako skladatel pro streamovací službu Netflix. Jako producent a bubeník pak přišel vhod americké písničkářce Michelle Branch, kterou si nedávno vzal za ženu.

Již 28. června bude konečně venku deváté studiové album The Black Keys, jež dostalo jednoduché jméno Let’s Rock. Fanoušci černých klíčů mají k dispozici už tři singly, které slibují další vydařenou řadovku.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 234 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky