The Black Keys přichystali na květen studiovou novinku

The Black Keys | Zdroj: Warner Music

Americké blues rockové duo The Black Keys se po veleúspěšném albu El Camino z roku 2011 vrací s novinkou. Ta se bude jmenovat Turn Blue a vyjde 12. května pod značkou Nonesuch Records.

The Black Keys se v rámci žánru stávají kultovkami. Jejich předchozí dvě studiovky Brothers a El Camino sklidily u fanoušků i kritiky obrovské ohlasy. Za své hovoří hned třináct nominací na cenu Grammy, přičemž jich proměnili nadpoloviční většinu a ze dvou po sobě jdoucích ceremoniálů si odnesli hned sedm gramofonů, a to včetně ocenění za nejlepší alba své kategorie.

Pánové Dan Auerbach (zpěv, kytara) a Patrick Carney (bicí) se před pár dny vytasili s novým singlem Fever a s oznámením desky. Novinka pojmenovaná Turn Blue, která se nahrávala v Kalifornii, Michiganu a Tennessee, bude kromě Fever obsahovat dalších deset songů a spatří světlo světa za měsíc a půl, konkrétně 12. května. V pořadí osmé album je (opět) v koprodukci producentského mága Danger Mouse, který má v poslední době prsty v lecčem. Pokud jste nedočkaví výsledku, Turn Blue si už nyní můžete předobjednat na iTunes


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).