The Black Keys se před vydáním novinky tasí s videem z kostela

The Black Keys | Foto: Reid Long

O tom, že američtí blues rockeři The Black Keys po dvou a půl letech studiové odmlky přichystali nové, v pořadí osmé, dlouhohrající album, jsme psali už dříve. Deska Turn Blue vychází 12. května a podle vlaštovek, které pánové vypustili, je na co se těšit! Podívejte se na video k úvodní skladbě Fever.

U The Black Keys je už téměř pravidlem, že každý singl je nechutně návyková pecka. To dokazuje například předchůdce novinky Turn Blue, třemi soškami Grammy oceněné El Camino. Video k titulní skladbě Lonely Boy s tancujícím chlápkem viděl svého času snad každý, a kdo ne, ten ho určitě ještě někdy uvidí. 34 miliónů zhlédnutí na YouTube ostatně mluví za sebe.

Pánové Dan Auerbach (zpěv, kytara) a Patrick Carney (bicí) si z novinky jako úvodní píseň vybrali skladbu Fever. S tou se nám pochlubili už v průběhu března, nyní přicházejí s poněkud bizarním videoklipem. Duo se za jeho natáčením vydalo do kostela, Auerbach tu představuje upoceného televizního kazatele, Carney jeho pobočníka, který sedí na židli a přikyvuje. Zpěvák hlásá slovo boží, divoce gestikuluje a mává Biblí, všichni si utírají kapky z čela, zobou mu z ruky a končí v křečích na zemi. Celou dobu nám při tom bije do očí telefonní číslo, na které máme zavolat a darovat nějaký ten dolárek.

Možná nám tím chtějí naznačit, že oni (či spíše hudebníci obecně) jsou jakási pseudocírkev a my jsme jen ovečky, které ji podporují tím, že si kupují alba a chodí na koncerty vzývat své bohy. Kdoví, posuďte sami. Co je ale jasné – The Black Keys jsou zpátky v plné polní, hallelujah!


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).