The Parov Stelar se po dvou letech vrací do České republiky

Parov Stelar | Zdroj: facebook.com

Po vyprodané akci v pavilonu G1 a aréně HANT v Bratislavě opět přijíždí kompletní sestava The Parov Stelar Live po necelých dvou letech zpět do Brna, a to kvůli tomu, aby představila své nové album The Demon Diaries a pokusila se vyprodat ještě o něco větší prostory a dosáhnout tak návštěvnického rekordu!

Elektoroswing patří v současné době snad k nejvíce oblíbeným tanečním stylům, i když s jedná o poměrně ,,mladou” záležitost. U zrodu tohoto směru stál Marcus Füreder, dnes už vystupující coby Parov Stelar. Původem DJ, jehož hlavním zaměřením bylo techno a minimal, byl také velkým fanouškem jazzu, swingu a blues. A stačilo málo – spojit tyto dva poměrně vzdálené směry a přidat je do hitu od jedné z největších jazzových zpěvaček všech dob (Billie Holiday) a  rytmus a velký objev byl na světě. Marcus později začal více experimentovat. Své oblíbené žánry míchá dohromady a postupem času začal psát i své vlastní kousky. Spojením elektronické hudby s živými nástroji a specifickou atmosférou, vycházející ze 30. let 20. století, se mu podařilo stvořit jedinečnou a nezaměnitelnou hudbu. Jeho originální a nostalgické retro nahrávky s příměsí elektronických beatů způsobily v hudebním světě velkou senzaci. To také značí například to, že kromě koncertních hal je můžeme slyšet stále častěji ve filmech nebo v reklamách.

Parov si později ke svému vystupování přizval také živé nástroje. Vznikl tak šestičlenný The Parov Stelar Band se zpěvačkou Cleo Panther. Jejich dokonalá show je vyhledávána fanoušky z celé Evropy i ze zámoří. V České republice si The Parov Stelar Band díky svým dosavadním báječným vystoupením vybudovali velkou základnu věrných fandů. V Brně se The Parov Stelar Band poprvé představili v březnu roku 2014 – a jejich show byla okamžitě vyprodaná – a nejinak tomu bylo také o několik měsíců později, v bratislavské HANT Aréně.

Parov Stelar LIVE se po tomto fenomenálním úspěchu do Brna po téměř dvou letech vrací – tentokrát svým mnoha českým i slovenským fanouškům představí v rámci koncertního turné své zbrusu nové album The Demon Diaries. Chybět ale nebudou ani starší hity! Dne 11. prosince  v pavilonu B na brněnském výstavišti se tak máte rozhodně na co těšit! Pokud jste už některý ze singlů z nového alba slyšeli, jistě tušíte, že se bude jednat opět o velkolepý zážitek. Právě album The Demon Diaries je výjimečně hodnoceno také hudebními kritiky – v mnoha ohledech se jedná o zatím nejvýraznější, nejosobitější a nejzábavnější hudební počin, který má Parov Stelar na svědomí.  A jelikož se dá očekávat, že koncert bude brzy vyprodaný, doporučujeme s nákupem vstupenek neotálet a nepodcenit tuto jedinečnou šanci opět slyšet Parov Stelar LIVE!

 


Napište komentář