Tradiční vánoční koncert Vypsané fixy je tradičně vyprodán

Vypsaná Fixa | zdroj: facebook.com

Vypsaná fiXa zahraje už ve středu ve Velkém sále pražské Lucerny. Tu fanoušci zcela vyprodali.

Ačkoliv koncert Vypsané fiXy tentokrát není pojmenován jako Tradiční vánoční koncert, jak tomu bylo v předchozích letech, datum a konání akce je víceméně stejné. Ve středu 17. prosince vystoupí pardubická kapela tentokrát ve Velkém sále Lucerny v rámci tour Před náma hrajeme my, kterou oslavují svých dvacet let působení. Ve znamení oslav byl pro fiXu celý letošní rok. Odstartoval vydáním nového alba Krásný smutný den, po němž následovala krátká šňůra, na které album křtili. V létě si dali několik festivalů a po nich se vrhli na aktuální turné.

„S naší oslavnou šnůrou jsme nesmírně spokojený. Osmnáct proběhlých koncertů se dá rozdělit dvou skupin – buď bylo vyprodáno, nebo, v horším případě, narváno. Nezbývá než hluboce smeknout před fixím lidem, užívat si tuhle parádní zpětnou vazbu a pak se pokorně vrátit do reality s pocitem, že to, co děláme, má smysl. Lidé se s námi takto odpoutávají a nám se tahle výměna energií moc líbí,‘‘ říká o turné zpěvák kapely Márdi. Atmosféru koncertů zaznamenala Vypsaná fiXa do nového videoklipu k písni Kdo se s námi odpoutá. ‚‚Díky našemu kamarádovi Danovi Majoberovi, který s námi jel do Brna na Flédu, kde následně natočil a sestříhal to, co se během koncertu dělo, máme jednak parádní archivní materiál a jednak se tak můžeme podělit s těmi, co se na koncerty nedostali.‘‘

Jak je již (opět) tradicí, pražský koncert je naprosto vyprodaný. Poslední lístky se prodaly týden před samotnou akcí. A fiXa se už nemůže dočkat: ‚‚Těšíme se do Lucerny. Ten sál má svou specifickou atmosféru a hrát tam má své kouzlo. Pro fanoušky máme připraveno ještě několik specialitek například v podobě hostů, které si ale necháme jako překvapení do poslední chvíle.‘‘ Ještě je třeba doplnit, že před Vypsanou fiXou hraje dost zajímavý support, kterým není nikdo jiný, než sám Márdi s bubeníkem Pítrsem, kteří hrají akustický set převážně starších písní, a tím pádem předskakují sami sobě. Proto název turné Před náma hrajeme my.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.