Twenty One Pilots jako první získali zlaté RIAA ocenění za každou píseň na albu

Twenty One Pilots | Zdroj: twentyonepilots.com

Blurryface, čtvrté studiové album kapely Twenty One Pilots, se stává prvním albem v historii, které získalo za každou skladbu od RIAA alespoň zlaté ocenění. Tomu napomohla například změna pravidel.

RIAA (Recording Industry Association of America) oznámilo, že Blurryface se stává prvním albem, jehož všechny skladby získaly alespoň zlaté ocenění. To získá každá písnička, která dosáhne 500 tisíc prodaných jednotek. Do toho se započítává jednak stažení, a nově od roku 2013 také streamování písniček na Spotify, Apple Music a dalších platformách, a také přehrávání na kanále YouTube. Každých 150 takových přehrání se počítá jako jedna stažená skladba.

Další pravidla pro získání cen jsou například ta, že tato přehrání či stažení se počítají pouze pokud proběhnou v Americe, nebo že se započítávají pouze oficiální klipy a videa od nahrávacích studií. Aby písnička dosáhla na platinovou cenu, musí dosáhnout milionu stažení, a za každý další milion je udělena další platinová cena. Nejúspěšnější písní na Blurryface je Stressed Out, která má 7 platinových ocenění, a poslední skladbou, která získala zlaté ocenění na tomto albu je Hometown.

Za tento úspěch mohou právě streamovací stránky, kde jsou Twenty One Pilots stále velice populární, ačkoliv jejich samotný prodej po určité době od vydání alba rychle klesl, jak to bývá zvykem u nově vydaných alb. Například na Spotify, kde jsou Twenty One Pilots velice populární, byla každá skladba přehrána alespoň 60 milionkrát.


Napište komentář

Vladimír Jersák
O Vladimír Jersák 12 Článků
Muzika mě vždy zajímala, ať už poslouchání, hraní, nebo zpívání. Pár let jsem se učil na housle, rok zpíval ve sboru a momentálně se učím na kytaru. Snažím se se nelimitovat na jeden styl, takže poslouchám vše od grimu po metal.