Uctěte památku Stepa J. s Injury Reserve v Underdogs’

Injury Reserve | Zdroj: facebook.com

Hudba Injury Reserve by se dala nazvat čerstvým vánkem na pláni hip hopu, pokud by nebyla spíše drastickým orkánem. Koncert v Chapeau Rouge v roce 2019 se nesl v podobném duchu a nabídl možná jeden z nejlepších hip hopových zážitků toho roku a nyní se chystá jeho volné pokračování.

Nevídané spojení vize producenta Parkera Coreyho a MCs Ritchie With a T a Stepa J. Groggs tematizujících každodenní život, institucionalizovaný rasismus i neduhy hudebního průmyslu od nikoho jiného doopravdy neuslyšíte. Na eponymním debutovém albu skupiny vykrystalizovaly za účasti Aminého, Rico Nasty, či JPEGMAFIA všechny kvality předchozích EP a trio bylo zahrnuto vysokými očekáváními do budoucnosti. Plány kapely ovšem vzaly za své po tragické smrti Stepa J. Groggse a pokračování uskupení bylo nejisté. Druhou, tehdy ještě nevydanou desku nahrávali ještě všichni společně a pozůstalí členové nevěděli, jak s ní naložit.

Ritchie a Parker strávili covidový rok 2020 doděláváním desky a hledání její vhodného názvu. Výsledek By the Time I Get to Phoenix odkazuje na místo s bohatou hudební historií a domovem slavných písní, které sami Injury Reserve oslavně samplují a drží se tak dále na vrcholu současného experimentálního rapu.

Ačkoliv se koncert měl odehrát již v únoru, nové datum bylo stanoveno na 24. listopadu 2022. Sejdeme se v klubu Underdogs’ i s předskokanem Body Meat. Vstupenky za 390,- Kč ještě seženete na webu Fource a GoOut.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 333 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.