UDG nadělují vánoční dárky již nyní

UDG | Zdroj: Supraphone

Tuzemská partička UDG představuje videoklip k singlu Vzdálení a připravuje se na vánoční turné s velmi zajímavými hosty.

Kapel jako jsou UDG je na tuzemské scéně opravdu málo. Zajímavé a bavící texty s chytlavou muzikou doplňují skvělými živými vystoupeními. Na kontě mají již tři studiové tituly a skladby jako jsou Motýl, Kurtizána nebo Éterická, které jim zajistily místo na české scéně.

Loni vydali ústečtí rodáci desku novou, a to s názvem Akrobat. Nyní k písni z této desky, Vzdálení, vydala tato šestičlenná parta videoklip, za jehož režií stojí osvědčený kolega kapely Martin Snášel, který již dříve natočil videoklipy k songům Kdy zas blíž, Éterická a Duše slečny Mai. Jak říká kytarista Bobo, s Martinem jsou absolutně spokojeni: ,,Martinův styl nám vždycky seděl, a tak jsme jej po pár letech opět oslovili. Saxofonista a zpěvák Adam Kupera dodává, že UDG točí videoklipy velmi rádi.

Tento videoklip značí také chystané tour, které začíná již 27. listopadu v Doubici a potrvá až do 21. prosince. Turné se bude jmenovat Gambrinus Excelent tour 2013 UDG a kamarádi a jak je patrné, s UDG vystoupí mnoho zajímavých hostů. ,,Název tour zní malinko krkolomně, ale cíl je jasný – užít si 12 vánočních mejdanů spolu s fanoušky a spřátelenými kapelami, vysvětluje bubeník a showman kapely Jugi. Mezi přáteli a hosty tour vystoupí party jako O5 a Radeček, Bags, Kofe-in či Mothers Angels.

Kapela UDG vystoupí také ve městech Milevsko, Ostrava, Opava, Šumperk, Vysoké Mýto, Dvůr Králové nad Labem, Strakonice, Hořovice, Praha, Liberec či Ústí nad Labem. Frontman Petr Vrzák říká: ,,Pro naše skvělé fanoušky nás nenapadá lepší dárek k vánocům.”


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.