Už zítra začíná Colours Week. Vyvrcholí festivalem Colours of Ostrava

Oblast Dolních Vítkovic | Zdroj: facebook.com

Festival v ulicích, Gastrofestival, rozsáhlý sportovní areál Barvy v pohybu, cyklostezky po Moravskoslezském kraji, plavení po řece Ostravici či hudební showcase konference Czech Music Crossroads… to všechno připravili pořadatelé Colours of Ostrava ve spolupráci s mnoha partnery a sponzory od úterý 15. července do dnů před i během samotného barevného festivalu.

,,Celému barevnému týdnu oživujícímu centrum Ostravy říkáme Colours Week,” říká ředitelka Colours of Ostrava Zlata Holušová. Poté, co se dnes s polednem otevřel celotýdenní kemp v areálu Slezskoostravského hradu, začne zítra hned několik velkých akcí najednou.

Chybět rozhodně nebude už tradiční Festival v ulicích, který letos prvně neproběhne během festivalu, ale ve dvou dnech před ním, nabídne zdarma v centru města Ostravy skvělé domácí i zahraniční hudebníky, desítky muzikantů, pouliční divadla, bubeníky, tanečníky, výtvarníky, básníky, živý jukebox, hudební uličku, festivalový průvod, workshopy, program pro děti nebo třeba venkovní tělocvičnu. Vystoupí tu například Vašo Patejdl a Ewa Farna s Rozhlasovým Big Bandem Gustava Broma, Ondřej Brzobohatý, Adam Mišík, Michal Hrůza, Pavel Helan, Hentai Corporation, Pipes and Pints, Fanfarai z Francie, Vołosi a Orkiestra sv. Mikołaja, soubor nového cirkusu Cirk La Putyka, japonský loutkář Nori Sawa či španělský pouliční performer Joan Catala. Vše bude probíhat ve Foru Nová Karolina, v prostorách Trojhalí a na volných plochách mezi těmito budovami.

Druhou akcí, která proběhne v úterý a středu v jedné z hal Trojhalí a s Festivalem v ulicích se bude prolínat, je gastrofestival „Jak šmakuje Moravskoslezsko“, který každým rokem připravuje pro milovníky dobrého jídla a pití Moravskoslezský kraj. Návštěvníci budou moci ochutnat krajové speciality, poznají původní recepty, uvidí ukázky vaření – tím vším je bude provázet Ivan Vodochodský. Ve stejném prostoru se v úterý rozběhne další akce, která potrvá dokonce celý týden. Pod názvem Barvy v pohybu zde vyrostou za podpory města sportoviště s bohatou nabídkou pohybových aktivit, workshopů, turnajů či profesionálních sportovních show.

Během celého týdne od 15. do 20. července budou pro cyklisty připraveny cyklotrasy za krásami ostravského regionu i Beskyd. Pro jejich pohodlí České dráhy posílí kapacitu vagónů s možností přepravy kol z Ostravy do Beskyd. Zažít Ostravu z hladiny řeky budou moci účastníci Duhového plavení. Kánoe a rafty budou vyjíždět od 15. do 20. července mezi devátou a osmnáctou hodinou od hradní lávky na Černé louce. K dispozici budou dvě trasy – k Nové radnici a do Koblova.

Ve středu 16. července prostory Gongu a klubů Cooltour a Marley obsadí první ročník showcase festivalu a konference Czech Music Crossroads, který nabídne večerní showcase koncerty předních českých kapel a hudebníků Beaty Bocek, Bezobratři, Clarinet Factory, Čankišou, DVA, Jitky Šuranské, Kittchen, Milokraje, Nylon Jail, Vertiga a Vložte Kočku, dopolední prezentace a diskuse o historii a současnosti české a východoevropské hudby, setkání s předními zahraničními publicisty, pořadateli nebo agenty.

Od čtvrtka 17. července pak v ocelovém areálu Dolních Vítkovic startuje samotný barevný festival. Potrvá do neděle 20. a kromě všemožných doprovodných aktivit nabídne velikou dávku muziky. Těšit se můžete na legendárního Roberta Planta, francouzskou zpěvačku ZAZ, The National, psychedelické MGMT, indie rockové Bastille z Británie, Johna Newmana, Darkside, australské John Butler Trio, Johna Granta a další.


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).