V Manchesteru útočil sebevraždený atentátník, umíraly i děti

Exploze na koncertě Ariany Grande | Foto: Joel Goodman

Koncert Ariandy Grande, který se změnil v tragédii, už zná svého pachatele. Mělo se jednat o jediného útočníka, jehož sebevraždený atentát si vyžádal už 22 obětí – mezi nimi i několik dětí. K útoku se už vyjádřila i Ariana Grande.

Na vystoupení mělo podle oficiálních čísel dorazit až 20 000 diváků. Z těch tvořili nemalé procento i nezletilí, z nichž se několik zařadilo mezi dosud potvrzených 22 mrtvých, alespoň podle slov manchesterské policie. Počet zraněných se už vyšplhal na 59.

Ian Hopkins, šéf tamní policie, pak uvedl, že útočník během exploze zemřel. Ta měla být navzdory některým výpovědím jen jedna a atentátník měl pracovat sám, i přesto však policie pracuje s možností, že by se za incidentem mohla ukrývat rozrostlá síť dalších teroristů.

Čtěte také: Stovky vyhaslých životů aneb 7 koncertů, které skončily tragédií

Útok se odehrál před Manchester Arenou v době, kdy většina fanoušků už koncert opouštěla. Kolem půl jedenácté místního času se ozvala exploze a nastala panika. Z jakého důvodu útočník tento hrůzný čin spáchal, to je zatím nejasné.

„Na konci koncertu se ozvala hlasitá rána. Světla už byla rozsvícena, takže bylo jasné, že nejde o část show. Nejdřív jsme si mysleli že šlo o bombu, byla tam spousta kouře, lidé začali utíkat. Když jsme se dostali z arény ven, byly tam už tucty policejních dodávek a několik sanitek,“ popisuje včerejší večer Erin McDougle z Newcastlu.

Krátce po rozšíření tragédie do médií se na sociálních sítích začal šířit hashtag #RoomForManchester, prostřednictvím kterého nabízeli obyvatelé Manchasteru volné ubytování těm, kteří se dostavili na koncert a již se nemohli dostat domů. Mimo to se k útoku již vyjádřila i spousta známých osobností jak z hudebního světa, tak i z politické sféry po celém světě – od USA až po Austrálii.

Ariana Grande, která během útoku zraněna nebyla, na svém twitteru ještě během rána vyjádřila lítost nad celou tragédií.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 280 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.