Ve věku 65 let zemřela zpěvačka Věra Špinarová

Věra Špinarová | Foto: Michal Švek

Jeden z největších hlasů české hudební scény, zpěvačka, která se ve vodách českého rocku pohybovala už od konce šedesátých let minulého století, profesionálka ve všech ohledech. To vše byla proslulá Věra Špinarová,  jež včera, ve věku 65 let, zemřela.

Špinarovou minulou středu postihl kolaps a srdeční zástava, s níž byla převezena do pražské nemocnice v Motole. Tam bohužel i přes snahu tamních doktorů svému stavu podlehla. Na české hudební scéně přitom zanechala nezapomenutelnou stopu.

Jako zpěvačka se Věra Špinarová prosadila už ve svých šestnácti letech se skupinou Flamingo, postupně se ale dopracovala až ke své vlastní sólové kariéře, ze které vzešly i hity jako Raketou na Mars, Jednoho dne se vrátíš nebo Kouzlo bílejch čar. Objevila se i ve skupině Majestic, s níž nahrála i známou píšeň Music Box.

V aktuální době hrála na koncertech s kapelou svého syna Adama Pavlíka. Po středeční srdeční zástavě na koncertě v Čáslavi však byly všechny koncerty z momentálního turné zrušeny a o několik dní později zemřela.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 280 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.