VIDEO: Ambiciózní ARTIFIC nastupují na tuzemskou scénu s nápaditou hudební prvotinou

ARTIFIC | Zdroj: archiv kapely

Mladá čtveřice kamarádů ARTIFIC se hlásí o slovo a překvapuje prvním oficiálním videoklipem k doposud neznámé písni. Ať už se jedná o retro logo, červený kabriolet či takřka profesionální souhry kamery a střihu, tahle novinka na české hudební scéně rozhodně stojí za povšimnutí.

Kapela se skládá ze čtyř přátel ze střední školy: Davida Nováka (zpěv, klávesy), Maxe Bistřického (bicí), Patrika Mahona (kytara) a Tomáše Palaty (baskytara). Ti spolu hrají již třetím rokem, avšak fanouškovskou základnu si budují především pomocí moderních sociálních sítí Instagramu či Tik Toku. Jejich prvním větším hudebním počinem se stal nyní singl Dům z Karet, ten se ale může pyšnit chytlavým textem i rafinovanou vizualizací.

„Písnička je o pocitu, který jsme každý zažili – že se chceme vzbouřit a udělat něco, co se ostatním nemusí líbit, ale je to něco, co cítíme, že bychom udělat měli, přibližuje frontman skupiny.

Čtěte také: Saša Smutný: Hudba má být umění, ne manufakturní výroba. U znělek pro CNN Prima News jsme zvažovali každou čtvrtvteřinu

Společně vymyšlený text i námět byl poté realizován v Praze i přes fakt, že nebyl dostatek financí a většinu kulis si parta musela sama navrhnout a postavit. Klip byl natáčen během projížďky Prahou v kabrioletu a především v provizorně postavené místnosti, která byla vybavená retro nábytkem. Ta se s přibližujícím koncem písně stále zmenšuje, až se musí zbořit jako dům z karet.

Čtěte také: VIDEO: Kryštof vyzývají singlem “Hned teď” k tanci a smíchu

„Pro mě byl celý proces tvorby klipu jedno velký dobrodružství a divočina zároveň! Ještě pár dní před natáčením jsme neměli připravený všechny věci potřebný k natáčením (mluvím především o té místnosti ze dřeva, kterou jsme si sami museli vyrobit) a ještě k tomu nám vypadlo kabrio, který jsme měli domluvený a museli jsme hledat jiný! No šílený! Už jen to, že jsme začali natáčet, pro mě byla obrovská satisfakce. Pak už se jen ukázala naprostá profesionalita našeho štábu v čele s Bartem Klimszou a Lukášem Bistřickým a výsledek si můžete prohlédnout sami, dodává Tomáš.

Dům z Karet tak s osobitým přístupem všech sklízí na platformě YouTube úspěch a my se můžeme těšit na další neotřelé počiny nováčkovské kapely.


Napište komentář