VIDEO: Členové Nirvany a Alice in Chains zcoverovali The Doors

Jerry Cantrell
Jerry Cantrell | Zdroj: YouTube

Hvězdy proslulé seattleské grunge scény nedávno doplnily na pódiu bývalé členy The Doors, s nimiž zcoverovaly dvojici písní této legendární skupiny.

Více než půl století již uběhlo od založení jedné z nejikoničtějších kapel, které svět kdy poznal. The Doors, z jejichž původní sestavy už žijí pouze dva členové, čerstvě získali ocenění předávané seattleským Muzeem populární kultury a v rámci krátkého představení se s kytaristou Robbym Kriegerem a bubeníkem Johnem Densmorem na pódiu objevili i dva hosté z „domácí“ půdy.

Skladbu Love Her Madly doplnil kytarista a zpěvák Jerry Cantrell z Alice in Chains. Na postu akordeonisty se při Light My Fire ukázal Krist Novoselic, dobře známý jako basák slavné Nirvany.

Výběr účinkujících tak opět poukázal na to, jak moc byly grunge kapely devadesátých let ovlivněny tvorbou The Doors a především frontmanem Jimem Morrisonem samotným. Toho za svou inspiraci nejednou označil i Kurt Cobain, který svou sebevraždou ve 27 letech vstoupil do nechvalně známého Klubu 27, jehož členem se v roce 1971 po svém předávkování stal i Morrison.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 280 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.