VIDEO: Kapela Sabrage vydala k 50. výročí okupace tématický videoklip

Sabrage | Foto: Iva M. dokumentární fotografka

Pardubicko-hradecká kapela Sabrage dnes vydala videoklip k písni Naše Praha. Jeho příběh připomíná smutné 50. výročí událostí ze srpna 1968.

„Dlouho jsme přemýšleli jaký klip na tuto píseň vlastně natočit. Nepřipadaly v úvahu žádné procházky Prahou, hraní na Staromáku apod. Najednou jsme se poznali s panem Josefem Novotným a v tu ránu bylo jasno. Jeho příběh nás natolik oslovil, že to už prostě nešlo udělat jinak. Okamžitě jsme začali shánět archivní záběry a vše se rozběhlo velkým tempem…” řekl k novému klipu kapelník Ladze.

S panem Josefem natočila kapela i cca desetiminutový dokument, který vyjde brzy po klipu. „Je tam přesně popsáno, co pan Josef dělal 21. 8. 1968 na Vinohradské ulici, jak ho postřelili a jaké nesl v budoucnu následky za účast na demonstracích proti okupaci,“ dodal bubeník Tadeáš.

Na písni Naše Praha spolupracovala kapela s producentem Borisem Carloffem, který produkoval nahrávky například Davidu Kollerovi nebo kapele Kryštof.

Na výsledek se sami podívejte!


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.