VIDEO: Klip k songu Yahoda Mirai natočili na Bali. Podzimní turné navyšují o další termíny

Mirai | Foto: Ondřej Kudyn

Po osvětovém virálním songu Dej si roušku, jenž vznikl za rekordní čas jako reakce na aktuální dění kolem koronaviru, přišla kapela Mirai s videoklipem, který byl naopak připravovaný už delší dobu. Plážový klip k pozitivní písni Yahoda z posledního alba Arigató se natáčel loni na Bali, kam Mirai odjeli na společnou dovolenou.

Jde o první zahraniční klip, který natáčela celá kapela pohromadě. „Styling, mood a prostředí. Je to všechno tak dobře a decentně úchylný a trochu artový. Hodně mě to baví,“ říká frontman kapely Mirai Navrátil. „Režisér Ondra Kudyn místy pěnil, páč byl na všechno sám bez štábu. No a uhlídejte čtyři skoro puberťáky v dovolenkovým módu,“ vzpomíná s úsměvem Mirai.

Čtěte také: VIDEO: Kryštof vyzývají singlem “Hned teď” k tanci a smíchu

Refrén napsal Mirai společně s producentem Ondrou Fiedlerem na jeho balkóně na pražské Ladronce. Sloky přišly až s cestou kolem světa, jež Mirai loni absolvoval. „Hlavní inspirací byl Hawai a zkušenost z ostrova Maui, kde jsme na jedné zapadlé pláži prožili kouzelné chvíle,“ odhaluje vznik písně Mirai a přemítá nezapomenutelný zážitek z magického místa, kde všichni tančili nahatí kolem ohně a hráli na bubínky. „V takovém etno-módu se čekalo na západ Slunce. Na to nezapomenu,“ říká Mirai.

Natáčení bylo plné smíchu a pohody. Kapela vzpomíná na situaci, kdy od nich režisér očekával choreografii, ale přes všechnu jejich (marnou) snahu měl pocit, že si z toho dělají legraci, a tak to skončilo jeho vztekem a pocitem beznaděje. To můžeme brát jako ukázkový příklad toho, že někdy všechno nejde úplně hladce, ale nakonec to většinou dobře dopadne. Jako s tímto veselým letním klipem, jimž Mirai zvou k dobré náladě, zpěvu a pohodě.

Naživo uvidí fanoušci kapelu na podzim, kdy bude pokračovat rozjeté tour, které je navýšeno o další koncerty. „Jelikož pravděpodobně přijdeme o letní koncertování, rozhodli jsme se do Olomouce, Zlína a Pardubic přidat koncert navíc, abychom se viděli i s těmi, co se na nás chystali v létě,” komentují Mirai a těší se na nabitý podzim.

Mirai Tour 2020

21. října – Olomouc (vyprodáno)
22. října – Olomouc (přidaný termín)
24. října – Karlovy Vary (vyprodáno)
29. října – Zlín (přidaný termín)
30. října – Zlín (vyprodáno)
06. listopadu – Jablonec
14. a 15. listopadu – Krnov
20. listopadu – Pardubice (přidaný termín)
21. listopadu – Pardubice (vyprodáno)
22. listopadu – Plzeň (vyprodáno)


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.