VIDEO: Kryštof odstartovali vánoční chvíle novinkou, na které hostuje Karel Gott

Kryštof - amfiteátr Poruba, 2020 | Foto: Martin Bambušek, MonsterMusic

Richard Krajčo nahrál skladbu pod názvem Vánoční již před dvěma lety. Nyní plní dohodu s Karlem Gottem a píseň vypouští do světa rovnou i s videoklipem.

Členové skupiny Kryštof před pár hodinami vydali nový song. Vánoční, jak už sám název napovídá, je vánoční písničkou, na které hostuje i Karel Gott, který nás před rokem opustil. Na jeho přání kapela píseň dlouhou dobu tajila a do éteru ji pustila až nyní.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Nejzbláznivější hudební suvenýry – těhotenský test Brittney Spears nebo vzduch z koncertu

Samotný song vznikl ještě dříve než skladba Srdce nehasnou, kterou Gott nazpíval se svou dcerou Charlottou a text k ní napsal právě Richard Krajčo. „Za Karlem Gottem jsem s písní Vánoční přišel a svěřil se mu, že jsem napsal text, kde hraje významnou roli, a tak mě napadlo, že by se v ní mohl i objevit. Jemu se to naštěstí zalíbilo, a tak jsme se kdysi dali dohromady. A on pak asi po týdnu zavolal s jeho ženou Ivankou zpátky, a kromě toho, že souhlasil, abychom spolu nazpívali Vánoční, mě poprosil, jestli bych nezkusil napsat píseň pro něj a pro Charlottku,“ vzpomíná frontman kapely Kryštof. 

Čtěte také: VIDEO: Nebe přichází s dalším singlem z léčebny, hlavní roli klipu ztvárnil Štěpán Kozub

Nelze odepřít charakteristický rukopis ostravských hudebníků jak po melodické, tak textové stránce, takže se kapela nesnaží o klasické vzorce vánočních melodií. Karel Gott je pak s povedenou vsuvkou vlastního textu třešničkou na dortu. Ve videoklipu se objevují i děti Richarda Krajča a jeho manželky Karin. Ta se navíc ujala režírování a do rolí obsadila i Ivu Janžurovou či Danu Batulkovou.


Napište komentář

Karolína Volšická
O Karolína Volšická 335 Článků
Pražačka ročníku '91. Hudba je pro mě vášeň, zábava a práce, která nikdy neomrzí. Hudba a vše kolem ní je přesně to, co mě dělá kompletní. Z 95% mě venku potkáte se sluchátkama na uších, jinak prostě snad ani nefunguju. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.