VIDEO: Melancholická novinka “Září” kapely Náhodný Výběr vás vezme na zříceninu hradu

Náhodný Výběr | Zdroj: oficiální promo kapely

Náhodný Výběr je pop-rocková kapela ze Soběslavi, která funguje od roku 2014. Na kontě má tři studiová alba, z nichž zatím poslední deska Útěky domů vyšla v roce 2018. Aktuálním singlem Září nabízí příjemný poslech doplněný o klipové záběry ze zříceniny hradu Borotín.

I když je píseň Září původně nostalgickou vzpomínkou na mladé a nerozumné vztahy, stejně tak dostatečně mnohoznačnými verši zapadá i do tématu dočasné ztráty svobody, která nedávno postihla svět v souvislosti s pandemií Covid-19.

Čtěte také: VIDEO: Správnej námořník má podle Tomyho Firsta holku v každém přístavu

„Původní myšlenkou videoklipu bylo vytvořit kontrast k našim předchozím klipům zaměřeným na děj a v některých případech i snažícím se posunout význam textu. Chtěli jsme natočit nenásilný podkres písně, která byla sama o sobě dostatečně silná. Vlastně jen podtrhnout atmosféru a nechat jakoukoliv další interpretaci na posluchači. To se zpočátku dodržovalo i při natáčení, najednou se ale v hlavě režiséra vylíhla myšlenka a za chvíli už jsme nejen lezli na hradby Borotína, ale také na ně tahali jednotlivé hudební nástroje včetně celé bicí soupravy,“ prozradila k průběhu natáčení kapela.

Kapela Náhodný Výběr začínala na klasickém teenage pop-punku, postupně se ale vyvinula k mnohem dospělejší formě, a to hlavně sdělením. Co říkáte na nový singl Září?


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 352 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.