VIDEO: Mirai v novém singlu potvrzují, že doma je vždy nejlíp. Záběry klipu hledí do Beskyd

Mirai, LMB 2018 | Foto: Kateřina Postránecká, MonsterMusic

Důležitost domova a zázemí vyzdvihuje skupina Mirai v novém singlu HOMETOWN. Inspirací k vzniku této písně byl výhled na beskydské kopce ve Frýdku-Místku, domovině frontmana Miraie Navrátila.

„Nastěhoval jsem se na nové místo ve Frýdku-Místku s krásným výhledem na Beskydy a celé město. Tu písničku jsem napsal na balkoně, když jsem koukal na kopce, přesně tak, jak zpívám v první sloce,“ popisuje Mirai Navrátil jak vznikl nový singl, jež si i s videoklipem nadělil ke svým narozeninám 11. srpna.

Čtěte také: David Stypka a Korben Dallas připravují 3 exkluzivní koncerty

Z písně se dá také vycítit silný vliv náročného kočovného života, kterému se s tolika koncerty kapele nedaří vyhnout. „Není to jen o vracení se na nějaké místo, ale možná ještě více o vracení se za lidmi a kamarády, kteří jsou gró toho hometownu,“ dodává. Frýdek-Místek je město jeho dětství i mladých let. Zpěvák se výrazně podílí na kulturním vyžití jeho spoluobčanů.

Ryzí vztah k místu je patrný i z videoklipu, jehož režie se ujal Ondřej Kudyn. Důležitými postavami klipu jsou místní občané různých generací, kteří v podhůří Beskyd prožívají své každodenní radosti a starosti a svými sny ovlivňují okolí. Tím spoluutvářejí celkový charakter města.

Rozhovor: Thom Artway: Všichni bychom na sobě měli stále pracovat, já sám jsem však nepoučitelný případ

Celkově se ve videu mihne kolem šedesáti lidí, ne všichni však pochází jen z Frýdku. Můžete zastihnout i obyvatele Havířova a Nového Jičína, ze kterých pochází další členové kapely Mirai. Všichni se v závěru sejdou ve frýdecké tělocvičně.

Píseň HOMETOWN se má objevit na dlouho očekávaném druhém studiovém albu Mirai, které vyjde již 27. září. Na podzim kapela představí novinky na turné, a to poprvé ve velkých sálech. Zahrají v Herálci, Bratislavě, Ostravě, Brně a na závěr si dají koncert v pražském Foru Karlín. Vstupenky jsou k dostání v síti Ticketportal.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 318 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.