VIDEO: Rockeři z Civilní Obrany vydali vtipný klip k písni “To Dokáže Chlap”

Civilní Obrana | Foto: Vojtěch Mervart

Album Zlatá deska, ze kterého skladba To Dokáže Chlap pochází, kapela vydala v listopadu minulého roku a za sebou má i první část turné k této novince. Civilní Obrana se kvůli zájmu fanoušků nyní rozhodla vydat k oblíbenému songu také videoklip, jehož režii si vzal na starosti uznávaný tvůrce hudebních videí Radim Věžník a hlavní role se chopil herec Filip Kaňovský.

Zlatá deska je čtvrté studiové album skupiny Civilní Obrana a skládá se především z písní, ke kterým již v minulosti byly vydány videoklipy a k dnešnímu dni mají na YouTube až miliony zhlédnutí. To Dokáže Chlap doposud své vlastní vizuální ztvárnění neměla, což se kapela rozhodla změnit. „Tahle písnička je pro nás hodně důležitá, vyšla na poslední desce, fanoušky na koncertech moc baví, takže natočit klip byla skoro povinnost,“ říká frontman Marek Calík a dodává: „Mám radost ze spolupráce s hercem Filipem Kaňkovským, který svoji roli zvládl s naprostou sebejistotou.

Rozhovor: Dan Bárta: Pro někoho, kdo se zaobírá experimentální hudbou, jsme mainstream jako fík

Režie videoklipu To Dokáže Chlap se chopil Radim Věžník, jenž v minulosti spolupracoval s úspěšnými českými umělci, a to například s kapelou Slza, The.Switch nebo s písničkářem Xindlem X. Hlavní roli pak ztvárnil herec, komik a člen Činohry Národního divadla Filip Kaňkovský. „Natáčení jsem si užil, je to dobrá písnička, scénář byl vtipnej a kluci z kapely jsou moc fajn. Což je skoro unikátní spojení a přeju Civilce hodně štěstí,“ dodává Kaňovský ke snímku, který vtipně zachycuje partnerské vztahy.


Napište komentář

Tereza Šnajdrová
O Tereza Šnajdrová 111 Článků
Hudba a moje psí kamarádka jsou věci, kolem kterých se točí můj svět. V životě se snažím dělat jen věci, které mě baví a mezi to patří právě koncerty, festivaly a práce. Mezi moje nejoblíbenější umělce patří The Kooks, Enter Shikari, The Doors nebo třeba David Bowie.