VIDEO: Singl Planý poplach kapely Nebe s Katarínou Knechtovou doprovází i nové EP

Nebe a Katarína Knechtová | Zdroj: skupina Nebe

Po delší odmlce, kdy byla kapela Nebe tak nějak jen občas aktivní, přichází havířovská skupina nejen s novým singlem Planý poplach, ale zároveň i s EP Než v tom zůstaneme sami.

Posledním velkým hitem kapely Nebe byla loňská píseň Stella, kterou napsal Petr Harazin pro šéfkuchaře Přemka Forejta. Singl sice v éteru vyvolal obrovský ruch, avšak pozornost přitahoval hlavně Forejt. Nyní přichází havířovská skupina s duetem s Katarínou Knechtovou. Píseň Planý poplach doprovází videoklip, jehož děj se odehrává na letišti v Mošnově a v Leteckém muzeu v Kunovicích.

Čtěte také: Brněnská Fléda nabídne exkluzivní dvojkoncert J.A.R. a Monkey Business pod širým nebem

Atmosférický klip je plný zvláštní tísně z nezvykle opuštěných prostor letiště a monumentálních parkovišť velkých dopravních letadel. „Je to obraz doby a zároveň metafora našich životů i společnosti jako celku,“ komentuje Štěpán Petrů.

Se singlem a klipem zároveň kapela Nebe vypustila celé EP s názvem Než v tom zůstaneme sami. Pro kapelu je to tak první deska od roku 2017. „Dospěli jsme do bodu, kdy jsme zjistili, co přesně chceme my sami, a to se v naší tvorbě odráží. Nová deska je pro mě především talisman, ve kterém je skrytá absolutní svoboda umění i slova. Najdete na ni country, gospel, pop, odkaz na pandemické období i více než pětiminutovou baladu. Ve všech písních odkrýváme kus svého nitra, všechno dobré i zlé, čím si naše parta prošla,” dodává Petr Harazin.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 358 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.