VIDEO: Taylor Momsen uctila památku Chrise Cornella coverem Like A Stone

Taylor Momsen | Zdroj: BBC

Nedávná sebevražda Chrise Cornella otřásla nejen světem grunge, ale i celou hudební scénou. Pro málokoho to však byla taková rána, jako pro zpěvačku The Pretty Reckless Taylor Momsen, která dlouhodobě zařazuje Cornella mezi své největší vlivy. A právě ta před pár dny uctila jeho památku coverem slavné skladby od Audioslave.

Píseň Like A Stone v podání The Pretty Reckless zazněla na koncertě v newjerseyském Camdenu, a to v rámci jednodenního festivalu MMRBQ začínajícího letní koncertní sezonu. Po zazpívání akustické verze hitu od Audioslave se Momsen s obecenstvem rozloučila a se slzami v očích opustila pódium.

V Audioslave působil Cornell během přestávky jeho původní kapely Soundgarden, a to mezi lety 2001 a 2007. Z jeho spolupráce s dalšími špičkovými muzikanty vzešly rockové pecky jako Show Me How To Live, Be Yourself či právě Like A Stone.

Momsen s The Pretty Reckless a Cornell se Soundgarden byli právě na společném turné, když si jeden z nejikoničtějších zpěváků posledních let vzal život. Stalo se tak pouze necelou hodinu po tom, co obě skupiny zakončily koncert v detroitském Fox Theatre.

Čtěte také: In My Time Of Dying: Skladba, kterou ukončil Chris Cornell svůj život


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 280 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.