VIDEO: Vojtaano nezahálí, v lednu vydal hned dva nové singly

Vojtaano | Foto: Ondřej Michálek

Dva nové singly – takové je lednové skóre všestranného Vojtaana, který se už z kraje roku rozjel ve velkém. První počin věnoval fotbalu, druhý adresoval všem hudebním trpičům.

Písničkář, stand-up komik a herec Vojtaano přišel s fotbalovou hymnou pro FK Litoměřicko. Napsat hymnu byl jeho letitý sen, a tak nabídku fotbalového klubu nemohl odmítnout. „V hymně pro FK Litoměřicko jsem se snažil klást důraz na sportovní hodnoty jako je fair-play, pokora i hrdost, ale hlavně vytrvalost a chuť vyhrávat.“ Podoba Liťáku ale nebyla od začátku úplně jasná. „Chvilku jsem přemýšlel, jestli udělat hymnu klasicky v rockovém podání, ale nakonec jsem se rozhodl pro hiphopovou formu, která dodá ten správný hype,“ komentuje Vojtaano.

Čtěte také: Přehrady Fest se rozšiřuje o nové zastávky

Druhým singlem je poté trpitelský slaďák Kde tě mám. „Už dlouho sleduju svoje kolegy písničkáře, jak motají hlavy dívkám… i chlapcům… svými romantickými cajdáky a rozhodl jsem se to konečně taky vyzkoušet,“ vysvětluje Vojtaano.

„Uvědomuju si, že moje tvorba byla vždycky spíš ostřejší a pro jemné duše toužící po pohlazení jsem toho v repertoáru moc neměl. Doufám, že právě jim touto sladkou písní pro jednou vykouzlím úsměv na tváři. Slova jsem nepsal perem, ale srdcem, rýmy mi našeptávali andělé, sílu mi dávala láska.“ Režie a kamery při natáčení videoklipu se ujal Honza Macháček „Při natáčení klipu jsme se s režisérem a kameramanem Honzou také nechali vést citem a vznikl tak jemný vizuál plný lásky.“


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 344 Článků
Pražačka ročníku '91. Hudba je pro mě vášeň, zábava a práce, která nikdy neomrzí. Hudba a vše kolem ní je přesně to, co mě dělá kompletní. Z 95% mě venku potkáte se sluchátkama na uších, jinak prostě snad ani nefunguju. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.