Vojtěch Dyk vyrazí v doprovodu amerických muzikantů na turné s názvem D.Y.K.

Vojtěch Dyk a B-Side Band, O2 universum, 2019 | Foto: Jan Urbánek, MonsterMusic

Herec a muzikant Vojtěch Dyk vydal nový videoklip ke skladbě If I Lose a zároveň oznámil turné s projektem D.Y.K., na kterém spolupracoval s držitelem Grammy Ondřejem Pivcem a zpěvačkou Kennedy. Živě se poprvé představí na Cenách Anděl a od května do června pak naváží koncerty v šesti českých městech.

První vystoupení česko-amerického projektu D.Y.K. se odehraje na slavnostním večeru při předávání hudebních Cen Anděl. Příchozí se mohou těšit na zbrusu novou tvorbu, kterou Vojtěch spolu s kapelou nahrával přímo v USA. „Já byl od začátku upřímně dost nervózní, přeci jen nejsem v téhle zemi denně a nevím, jak to ve studiích chodí, ale nakonec jsem díky Ondrovi, Stephanie – mé lektorce zpěvu a výslovnosti – a do velký míry i Jakeovi Lummusovi, který se staral o sound engineering, ztratil všechny pochybnosti… prostě jsem si to začal všechno užívat, tak doufám, že to na té desce je aspoň trochu poznat.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Čeští herci za mikrofonem a s kytarou v ruce

Po roli hosta si, díky naplánované šňůře po České republice, užije Vojtěch Dyk také roli hostitele. „Upřímně se momentálně nejvíc těším na to, až všechny americký holky a kluci přijedou, my Češi si vezmeme kroje, chleba se solí, půjdem je přivítat na letiště,  a pak se zavřeme do zkušebny a budem zkoušet jak mourovatý, než 28. vyjedem na tour. No a pak už jen aby přišli posluchači a já budu šťastnej jak blecha… možná si i blahem poskočím.” dodává Vojtěch.

Turné s názvem D.Y.K. odstartuje na konci května koncertem v Mladé Boleslavi a bude zakončeno červnovým dvojkoncertem v Brně. Vstupenky si můžete pořídit již nyní v prodejní síti Ticketstream.

Přehled koncertního turné D.Y.K. 2020:

28. května – Mladá Boleslav, Škoda Auto Museum
29. května – Rožnov pod Radhoštěm, Amfiteátr Na Stráni
30. května – Pardubice, Ideon
31. května – Praha, Forum Karlín
02. června – Olomouc, Výstaviště Flora, Pavilon A
03. června – Brno, Sono Centrum
04. června – Brno, Sono Centrum


Napište komentář

Tereza Šnajdrová
O Tereza Šnajdrová 111 Článků
Hudba a moje psí kamarádka jsou věci, kolem kterých se točí můj svět. V životě se snažím dělat jen věci, které mě baví a mezi to patří právě koncerty, festivaly a práce. Mezi moje nejoblíbenější umělce patří The Kooks, Enter Shikari, The Doors nebo třeba David Bowie.