Wohnout vypustili Vltavu a chystají se přepadnout Prahu

Wohnout | Zdroj: archiv kapely

Tuzemský čtyřlístek Wohnout pouští do světa nový videoklip a chystají se na šňůru. Praha se může těšit rovnou dvakrát.

Kapela Wohnout je známá svou soběstačností, když na to přijde, napíšou knihu nebo si nakreslí obal vlastní desky. Nyní si dokonce zrežírovali vlastní videoklip k písni Vltavo. Celé práce se ujal kytarista Honza Homola, který se svépomocí naučil animovat a v jeho rukou tak vznikl nejnovější videoklip, a to z velké části na notebooku cestou na koncerty.

„Písnička Vltava je naším odkazem na Vltavu Bedřicha Smetany, dokonce jsme si v jedné její části půjčili a upravili Smetanovu melodii. Tak jako legendární český skladatel zhudebnil malebnost téhle krásné řeky, my jsme naopak vypíchli její nebezpečnou stránku, tedy schopnost spláchnout vše, co jí stojí v cestě “ komentují námět písně Wohnouti.

Celý klip je jak z novodobé pohádky. Bedřich Smetana visící na stěně bez dechu sleduje zprávy v televizi, kde povodně komentuje moderátorka Emma Smetana, a jejich láska vzniká ve chvíli, když se vzájemně jejich pohledy střetnou, a tak vznikne dokonalý pár Smetany a Smetany.

„Ty necelé čtyři minuty 3D animace mi zabraly šest měsíců práce, a to včetně scénáře, storyboardu, výtvarného návrhu, rozhejbání postaviček a střihu. Děsně mě to bavilo!“ dále popisuje celý proces vývoje Honza Homola.

Navíc se tato tuzemská čtveřice chystá na společné podzimní turné s Vypsanou Fixou, ale samostatně odehrají rovnou dva koncerty v pražském Retro Music Hall v termínech 30. 11. a 1. 12.


Napište komentář

Karolína Volšická
O Karolína Volšická 308 Článků
Pražačka ročníku '91. Hudba je pro mě vášeň, zábava a práce, která nikdy neomrzí. Hudba a vše kolem ní je přesně to, co mě dělá kompletní. Z 95% mě venku potkáte se sluchátkama na uších, jinak prostě snad ani nefunguju. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.