Z Francie do Ruska: Kapela Wohnout si vystřelila z Gérarda Depardieu

Wohnout | Foto: Martin Šimral

Již v pořadí šestá píseň z loňského alba Miss Maringotka si vysloužila videoklip. Tentokrát je v jejich hledáčku nyní již ruský občan Gérard Depardieu, jehož nos v silikonové podobě v klipu nesou všichni členové skupiny – je to totiž bez diskuze hercova nejvýznamnější dominanta.

Tak jsme si na toho Gérarda museli posvítit my. Nikdo se k tomu neměl, nikdo se k tomu nějak extra nevyjádřil, asi se v tom neradno šťourat. Jenže vono to nedalo spát. Co von ten chlap francouzskej nosatej v tom Rusku, že jo? A tak jsme se k tomu postavili jako čtyři chlapi a praštili jsme do stolu. A ejhle. Vona z toho písnička. Až nám z toho narostl samou pejchou taky frňák,“ komentuje vznik Depardieu zpěvák Honza Homola.

Čtěte také: SUM 41 na Order In Decline přitvrdili a bojují proti nenávisti i rasismu

Videoklip, který se skládá z okolo 700 střihů, vznikl pod taktovkou Michala Skořepy. Ten s kapelou Wohnout spolupracoval již tolikrát, že je rozhodně na místě ho nazývat jejich dvorním kameramanem, scénáristou i režisérem. Krom členů skupiny se v zámeckém videu objevil i kamarád bubeník Štěpán Smetáček z kapel Lucie a Wanastovi Vjecy a kytaristka Electric Lady, Tereza Rays. Vše se odehrává v jedné místnosti – v prostoru refektáře dominikánského kláštera.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 318 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.