Za Xindlem X už jen na Slovensko

Xindl X | Foto: Dalibor Konopáč

Xindl X dokončuje novou desku, ale fanoušci z České republiky se ho letos nedočkají. Interpret má v listopadu a prosinci políčeno na Slovensko.

Po úspěchu, který měl na Slovensku v rámci propagace alba Lá$ka, se rozhodl za odměnu přidat fanouškům dalších sedm koncertů. V listopadu vystoupí v Bánské Bystrici, Skalici, Považské Bystrici a Hlboké pri Senici. V prosinci pak v Košicích, Prešově a Žiaru nad Hronom. Hostovat Xindlu X bude slovenská písničkářka Mirka Miškechová. Stejně jako na jaře se bude jednat pouze o akustický koncert, který je mezi jeho diváky velice vítán.

„Tušil jsem, že na Slovensku bude skvělé publikum, ale skutečnost ještě předčila moje očekávání. Atmosféra na koncertech byla fantastická. Také mne dost překvapilo, i přestože moje skladby zde rádia nehrají, že lidé se mnou odzpívali velkou část textů. Už po pár koncertech bylo jasné, že už nemůžu slovenské fanoušky zanedbávat jako doposud a musím sem začít jezdit častěji. Proto bych na podzim rád navštívil několik měst, kde jsem ještě nehrál a na jaře přidal ještě několik dalších míst,“ doplňuje Xindl X.

Během koncertování má zpěvák v plánu cestovat zpět do Čech za rodinou, ale především za svou novou deskou, kterou zde nahrává. Xindl X ji popisuje jako návrat k písničkářství. Podle jeho slov nepůjde o žádné výletování do jiných žánrů, ale o album přímočaré s protestsongy mířícími do vlastních řad. Název ponese Čecháček Made a písně budou převážně mixem folku, rapu a popu.


Napište komentář

Lidmila Maršálková
O Lidmila Maršálková 126 Článků
Copywriter, snílek, poznávač, vychutnávač, music lover, fotograf, vinař. Poznáš mě podle nepovedeně vytetovaný vločky na předloktí anebo věčně omotanýho foťáku kolem krku.