ZAOSTŘENO NA: Čerstvé skladby přichystaly kapely Touché Amoré i Kryštof, Justin Bieber se objevil v klipu Drakea

Kryštof - amfiteátr Poruba, 2020 | Foto: Martin Bambušek, MonsterMusic

Nový týden je tady a s ním i zbrusu nová rubrika ZAOSTŘENO NA, v níž se pravidelně podíváme na průřez novinek různými žánry českého i zahraničního hudebního světa. Blížící se americké volby a obavy z nich nenechaliy klidnou zpěvačku Paramore a desítky dalších interpretů. Frontman Judas Priest se pouští do sólové tvorby a Justin Bieber vypomohl Drakeovi ztvárnit popstar.

Čtěte také: ZAOSTŘENO NA: Šéfkuchař Forejt za mikrofonem, incident R. Kellyho ve vazbě a Dave Grohl zpět u bicích

Hayley Williams z Paramore, R.E.M. a další umělci se snaží pomoct s obranou demokratických voleb

V pátek 4. září bylo po 24 hodin na platformě Bandcamp k dostání album s názvem Good Music To Avert The Collapse Of American DemocracyTo obsahovalo čtyřicet nevydaných skladeb od interpretů jako Hayley Williams a její cover songu Colour Me In, ale také umělců jako R.E.M., Soccer Mommy, Tycho, Phoebe Bridgers, Death Cab for Cutie nebo Tegan and Sara. Šlo především o různě upravené verze písní – covery, remixy, dema, akustické nahrávky.

Čtěte také: Jak hvězdy rock’n’rollu reagovaly na zvolení Trumpa prezidentem?

Akce byla zorganizovaná kvůli narůstajícím obavám z ovlivnění listopadových prezidentských voleb, což je zapřičiněno i tím, že sám Donald Trump v posledních týdnech tyto obavy zdaleka neuklidňuje a naopak z nich dělá jedno z hlavních témat svých proslovů. Celý výdělek proto putuje neziskové organizaci Fair Fight, která se pod vedením demokratické političky a aktivistky Stacey Abrams snaží zařídit spravedlivé volby a inspirovat k co největší volební účasti.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Jaká muzika vzniká v boji protestů Black Lives Matter? Tvoří Machine Gun Kelly i Beyoncé

Zpěvák Judas Priest se pouští do žánru blues

Britská kapela Judas Priest hraje bez přestávky již od roku 1969 a patří mezi jedny ze základních pilířů světa heavy metalu. Jejich zpěvák Rob Halford má nyní poněkud překvapivé plány – ve vzduchu visí jeho první sólová deska, na které se navíc bude umělec věnovat bluesové hudbě. Tento žánr podle Halforda patří mezi základní prvky rock’n’rollu a přináší mu nekonečnou vášeň a radost. Spolupracuje na něm se svým bratrem, synovcem a blízkými přáteli, kteří mu navíc pomáhali s loňským vánočním albem Celestial.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Oliver Sykes z Bring Me The Horizon a jeho nejvýraznější kolaborace napříč hudební scénou

Justin Bieber si zahrál „popstar” v novém klipu Drakea a DJ Khaleda

Jak natočit videoklip k světovému hitu, když mezi umělci stojí uzavřené hranice? Tento problém stál před rapperem Drakem a DJem Khaledem, jejichž poslední track Popstar vylezl na třetí příčku žebříčku Billboard a rozhodně si tedy nějakou pořádnou vizualizaci zasloužil. Jak čerstvý klip ukazuje, Khaled byl se situací velice nespokojený a bombardoval Drakea zprávou za zprávou, ve které se dožadoval řešení ohledně natočení klipu. Kanadský rapper pak tedy musel vytáhnout starou laskavost, kterou mu dluží jiný Kanaďan – Justin Bieber. Ten se svojí ženou Hailey bydlí v Beverly Hills, a tak mohl popstar v plné kráse ztvárnit.

Touché Amoré lákají na desku druhým singlem I’ll Be Your Host

Post-hardcorová kapela z Los Angeles Touché Amoré je známa pro své velmi osobní a srdceryvné skladby a jak se zdá, nejnovější album Lament bude v zavedeném trendu pokračovat. Studiovka by měla vyjít 9. října a bude obsahovat píseň Limelight, na které se objevil zpěvák kapely Manchester Orchestra Andy Hull a jež vyšla jako první singl k desce. Druhý track Touché Amoré vypustili do světa minulý týden a nese název I’ll Be Your Host.

Čtěte také: Inspirace u Charlese Mansona, urážky i domácí násilí. Taková byla cesta Kasabian

Kryštof věnovali song Milanu Barošovi k ukončení kariéry

Legenda českého fotbalu, která ukončila kariéru počátkem letošního léta, se dočkala pocty od kapely Kryštof. Rozlučková píseň Milan Baroš se připravovala v utajení několik měsíců a premiérově zazněla v ranní show Evropy 2. „Tak jak se zpívá v písni, on je baníkovský král, legenda a myslím, že nejen Baníku, ale celého českého fotbalu. Když se ohlédnete za jeho kariérou, úspěchy i tím, jakým způsobem si dokázal získat milióny fanoušků po světě, je zřejmé, že jde o výjimečného fotbalistu. A k tomu je náš fanoušek. To jsou všechno ideální indície ke složení písničky jako poděkování za to, co pro fandy fotbalu udělal,” říká Richard Krajčo.

Čtěte také: Kryštof roztancovali amfiteátr v Porubě, a to rovnou dvakrát

Declan McKenna navazuje na úspěch svého debutu

Declan McKenna, přezdívaný také jako hlas generace Z, vydává novou desku s názvem Zeros. Hvězdný britský zpěvák a spisovatel se proslavil v roce 2017 debutovým albem What Do You Think About the Car?, díky němuž o něm ihned začala mluvit celá hudební scéna. Nyní spatřil světlo světa jeho nový počin Zeros, který se znovu opírá o důležitá témata, ale zároveň je více hravější. Pokud se situace ve světě znovu nezhorší, vystoupí Declan McKenna 3. května také v pražském klubu Roxy, kde se o této hravosti a rozmanitosti novinky pokusí přesvědčit tuzemské fanoušky.


Napište komentář